Archiwum: Listopad 2015

żarówka

Stosowanie oświetlenia led pozwala zaoszczędzić prąd, płacić niższe rachunki i chronić środowisko naturalne.

Rewolucja technologiczna, która wydarzyła się w XIX w. przyniosła znaczące zmiany nie tylko dla ogółu społeczeństwa. Pojawiły się istotne wynalazki, które zmieniły model pracy oraz przeobraziły całe struktury społeczne. Jednym z owych wielkich osiągnięć naukowo-technicznych była maszyna parowa oraz jej zastosowanie w przemyśle. Jednak nie miałoby to dużego znaczenia, gdyby nie wynalezienie sporo mniejszej rzeczy. W 1879 roku Thomas Edison skonstruował żarówkę, niewielkie urządzenie oświetlające miejsce pracy, co pozwoliło w spory sposób wydłużyć czas pracy przez to, że przestał on być zależny od światła słonecznego czy uciążliwych i niebezpiecznych lamp oliwnych.

Lampy nowoczesne i tradycyjne

, ,

stolik

Genialne stoliki do domu

Każdy, kto aranżuje mieszkanielub po prostu ma ochotę coś zmienić w salonie powinien pomyśleć o szklanych stolikach. To nowoczesne rozwiązanie, gdyż szklane opcje są faktycznie bardzo popularne. Szkło w mieszkaniu dodaje lekkości i sprawia, że mieszkanie będzie prezentowało się rzeczywiście współcześnie. Dlatego stoliki szklane Wrocław są bardzo dobrym pomysłem. We Wrocławiu jest mnóstwo sklepów, gdzie będzie można pooglądać różne stoliki szklane i na sto procent damy radę wybrać ten, który będzie idealnie pasował do naszego mieszkania.

Szukamy mebli

, ,

kafelki

Jak w łatwy sposób ożywić zbyt sztampowo urządzone wnętrza prywatnych mieszkań

Wnętrza naszych mieszkań są aż nadto często wyposażane bez jakiejkolwiek konkretnej koncepcji. Wiele zarzutów można również skierować pod adresem gospodyń, które od kilkudziesięciu lat właściwie niczego nie zmieniły w salonie bądź łazience. Na ładnie, czyli inaczej modnie, wyposażone wnętrze nie w każdym przypadku składają się jedynie nowe meble lub wymyślne firany czy dywany. Chyba każdy potwierdzi także, że największym wrogiem elegancko wyposażonego wnętrza staje się dekoracyjny chaos, zatem do meblościanki z czasów Polski Ludowej w żadnym wypadku nie będą pasować dodatki rodem z grafik surrealistów.

W moim domu

, ,

meble

Dlaczego meble kolonialne są godne uwagi? Co dobrze jest na ten temat wiedzieć? Czy należy się na nie zdecydować?

Styl kolonialny sprawdza się zawsze, jest ponadczasowy. Został stworzony w brytyjskich koloniach, to znaczy na Dalekim Wschodzie, w Afrycie i Australii. Tego rodzaju meble to z pewnością wyjątkowa klasyka i egzotyka, co sprawia, że mamy produkt wygodny jak również elegancki. Są idealne dla podróżników i miłośników wygodnych, a jednocześnie naturalnie wyglądających przestrzeni.

Szukamy mebli

, ,