Aktualne trendy w dekorowaniu domów i mieszkań – czyli opowiadanie o stylach vintage i retro.

Aktualnie Dekoratorzy wnętrz w aranżowaniu wnętrz stawiają na komfort i wygodę użytkowników. Wygoda i komfort jednak to nie jedyne elementy. Istotne są także doznania estetyczne mieszkańców, z tego też powodu projektanci poszukują nieszablonowych rozwiązań.
Ostatnio dużą popularność zyskuje wystrój wnętrz w stylu vintage.

domy wielorodzinne

Autor: Rafin Developer.
Źródło: Rafin Developer.

Styl ten jest aktualnie jednym z najpopularniejszych trendów. Etymologicznie styl vintage wziął się z branży winiarskiej i jest powiązany z jednością i spójnością wyprodukowanych w jednym roku win, wyprodukowanych z pewnego typu winorośli. W nowym użyciu to słowo oznacza wszystko co jest staromodne i stare. Styl vintage zawsze odnosi się do określonego czasu w historii. Wyjątkową popularnością cieszy się styl retro, który potrafi nadać wnętrzom specyficznego klimatu i niepowtarzalnego uroku.

Cegła na ścianę

Autor: Clayre&Eef
Źródło: Clayre&Eef
Styl retro charakteryzuje się tym, że jest połączeniem przedmiotów z przeszłości i nowoczesnych funkcji. W wystroju pomieszczeń i wnętrz niezbędne są płytki stara cegła na ścinach oraz ciężkie zasłony – koniecznie ze wzorem w kolorowe kwiatki. Cegła dekoracyjna na ścianie świetnie oddaje atmosferę czasów zeszłej epoki. Aby wzmocnić efekt powinno się wyposażyć mieszkanie w wiele dodatków w stylu retro. Sprawdzać się będą tutaj różnego rodzaju drobiazgi będące symbolem zeszłych czasów. Na przykład ozdobne lampy i żyrandole, jak i również kryształowe zastawy i obrazy w starych ramach.

Istotny jest też Wybór właściwych staromodnych mebli. Pradawne meble w parze z tymi niepowtarzalnymi i osobliwymi dodatkami teleportują nas do przeszłych lat.