Antresola – stylowe pomocne pomieszczenie w domu

Wysokie mieszkanka posiadają własny szyk. Metr lub parę metrów więcej na wysokość dostarcza wrażenie większej przestrzeni, nie wydaje nam się, że jesteśmy ściśnięci w małym metrażu. Zachowując właściwe proporcje wydzielonych pokoi da się utworzyć absolutnie nową przestrzeń przez utworzenie antresoli.

nowoczesne mieszkanie z antresolą

Autor: Helge V. Keitel
Źródło: http://www.flickr.com
Antresole w mieszkaniu są w stanie dołączyć do niego posiłkowe punkty do wykorzystywania. Jeśli brakuje nam miejsca do relaksu, możemy urządzić bibliotekę pokojową, do której dołożymy wygodne leżanki. Niedużo powierzchni do pracy? Stół nogi do stołu loft czy też deska kreślarska na pewno pomieszczą się, gdy ustawimy je na omawianym wzniesieniu. Nie chcemy drzemać na kanapie, na której siedzą ludzie przychodzący w odwiedziny? Antresola w salonie, na której umieścimy materac rozwikła tę kwestię po pioniersku. Powinniśmy wtedy natomiast pamiętać o tym, iż utracimy częściowo prywatność, bo nie będziemy kompletnie rozłączeni od drugiej części domowej przestrzeni, jak i będziemy narażeni na wieczne przebywanie w hucznym obszarze wspólnym.

antresola

Autor: Charles Hutchins
Źródło: http://www.flickr.com

Taki składnik w domu pomoże uzyskać uzupełniający plac do wykorzystania, który możemy wyekwipować odnośnie do aktualnych potrzeb. Nie jest stwierdzone, iż raz urządzona nie może zostać przeobrażona. Antresole w mieszkaniu mogą piastować funkcje także ozdobne. Wykonywane są w tych celach na przykład po to, żeby móc zobaczyć salon lub kuchnię z istotnie innej perspektywy, bo z góry. Możliwym jest, iż wtedy oczywiście ujrzymy w całości projekt lokum i ideę jego urządzenia.

Więcej inspiracji:

Na takie wyjście wprawdzie decydują się w szczególności projektanci, którzy projektując wnętrze skłaniają się ku przyznaniu mu stylowego charakteru. Wchodząc na antresolę możemy w zupełności sprawdzić cały design i podziwiać mieszkanie. Przez dokonanie tegoż detalu można w całości wyeksponować obszar i przyrządzić „punkt widokowy” miejsca zamieszkania. Obowiązująca jest także kwestia bezpieczeństwa, powinniśmy bowiem pamiętać, iż schodki przystaje wyekwipować w barierkę. Przypadki albowiem „chodzą po ludziach”, nie raz można się nieumyślnie wywrócić czy poślizgnąć, askutkiem tego nie mając się o co podeprzeć, może dojść do tragedii.

Antresole w mieszkaniu są wielofunkcyjne. Możemy z niej podziwiać całość naszego lokum, morze pracy, którą możliwe, że zrealizowaliśmy przy jego planowaniu, czy też standardowo być biurem lub przestrzenią do spania. Przestrzeń ta ma za zadanie odpowiadać naszym potrzebom a także przyciągać atencję gości, jest to albowiem dalej sporadycznie aplikowany element w mieszkaniach czy domach.

Zobacz też: