Błogi relaks w kąpieli

Hydromasaż to technologia która zdobywa łazienkach coraz to większą popularność. Dzięki takiemu rozwiązaniu komfort kąpieli staje się jeszcze większy a zapewniany nam masaż gwarantuje odpoczynek dla ciała. Nim jednakże będziemy się radować z owych wszystkich zalet należy się zastanowić jaką wannę z hydromasażem wybrać.

link

Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com
Jak zazwyczaj na początek powinniśmy ocenić nasze możliwości ekonomiczne. Musimy się liczyć z tym, iż czeka nas znacznie większy wydatek aniżeli normalnie. Ma to związek ze skomplikowaniem mechanizmu hydromasażu. Jak łatwo zgadnąć im tańsza wanna [kup wanny wolnostojące] tym system mniej rozbudowany i niekiedy bardziej awaryjny. Z kolei wanny z wyższej półki posiadają dodatkowe funkcje oraz przeróżnego rodzaju dodatki, które za zadanie mają umilić nam kąpiel. Musimy przemyśleć na ile są nam niezbędne różnorodnego typu akcesoria. Pomyślmy czy na pewno będą nam potrzebne dziesiątki trybów masażów i dalszych parametrów. Za wszelkie podobne udogodnienia dopłacamy, a może się okazać, iż wcale nie będziemy ich stosować.

W następnej kolejności należy wybrać formę wanny. Często wybierane bywają wanny narożne, jakie zapewniają rozsądne spożytkowanie przestrzeni w łazience. Oczywiście nikt nie mówi, że nie można wybrać wanny o kształcie prostokąta. Wybór zależy od naszych osobistych upodobań i koncepcji samej łazienki. Żeby w pełni korzystać z relaksujących właściwości hydromasażu, lepiej wybrać wannę dużą i głęboką. Nie najlepszym wyjściem będzie montowanie wanny z hydromasażem w malutkiej łazience, jeszcze gorszym – we wnętrzu z nieefektywną wentylacją. Również istotne jest idealnie wypoziomowanie podłoża.

Przy wyborze miejsca montażu należy pamiętać, że urządzenia wchodzące w skład hydromasażu, zainstalowane poniżej wanny, powinny posiadać właściwą wentylację (wytwórcy nie zalecają obudowywania wanien tego typu płytkami ). Wanna z hydromasażem (interesująca strona www) powinna być montowana ściśle według zaordynowań fabrykanta, przez fachowców z odpowiednimi uprawnieniami. Dotyczy to głównie elektryka, bowiem wymagania bezpieczeństwa są duże (dno wanny, a co się z tym wiąże także przewód z puszką montażową, będą narażone na działanie wody).