Co jest najbardziej korzystne dla dziecka? Jaka rozrywka będzie dla niego w największym stopniu odpowiednia? Co o tym myśleć?

Świat dziecka jest cały w kolorach, szkoda jednocześnie, że te cudowne barwy nie pozostają z nami już na zawsze. Przynajmniej staje się tak w większości przypadków, gdyż nie mamy czasu nie pielęgnowanie „dziecka w sobie”, bo zderzamy się z prawdziwym życiem, z prawdziwymi kłopotami. Co jednak, kiedy w naszym życiu pojawia się dziecko? Wtedy mamy możliwość, żeby wrócić do tych dawnych czasów, gdy sami mieliśmy jeszcze mało latek i byliśmy w stanie oddać się nieskrępowanej zabawie.

kolorowy pokój dziecka

Autor: Kids Town
Źródło: www.kidstown.pl
My nie będziemy już dziećmi, ale możemy choć na trochę przenieść się do tej krainy, a naszemu dziecku zagwarantować świat, o jakim zawsze marzyliśmy.

Ktoś może powiedzieć: po co to robić, skoro wyobraźnia dziecka (zobacz żyrandole do pokoju dziecięcego dla chłopca) sama o to zadba. To poniekąd prawda, wyobraźnia dzieci jest niezwykła i oryginalna, ale to nie znaczy, że nie powinniśmy stymulować jej rozwoju. Nawet najmądrzejsze dziecko bez opieki, bez wykształcenia czy bez kreatywnej zabawy będzie się marnowało. By więc wyobraźnia rozwijała się najbardziej korzystnie trzeba starać się o jak najwięcej zachęt różnego rodzaju. Już przy wystrojeniu pokoju dziecka możemy pokusić się o coś ciekawego i kreatywnego, jak naklejki dla dzieci.

Być może taki pomysł tak nam się spodoba, iż sami sobie nabędziemy takie do kuchni naklejki. Oczywiście z innym wzorem. Ponadto, miejmy na uwadze, że każde dziecko poza grami komputerowymi czy robotami, jakie zapewne ratują świat musi posiadać dostęp do zabaw edukacyjnych i kreatywnych. One niezwykle pomagają w rozwoju dziecka. To iż jest czas na zabawę nie powinno budzić wątpliwości, zagospodarujmy jednak tak ten czas, ażeby był to czas zarezerwowany na coś pozytywnego.

dekoracje ścienne

Autor: AMPsign

Zabawy edukacyjne czy kreatywne są tak samo, a nawet bardziej atrakcyjne dla dziecka niż przykładowo gry komputerowe, a to z tego powodu, że każde dziecko ma wielki pęd do nauki i preferuje rozwiązywać nowe zadania.

Miejmy to na uwadze, bilansujmy rozrywkę między tym, co mało pożyteczne, lecz jednak służące zabawie, pomiędzy czymś miłym i pożytecznym, co zapewni dość zrównoważony rozwój i szczęście w życiu naszego dziecka. Jako rodzice powinniśmy o to zadbać. Bo kto jak nie rodzice to zrobią, wychowają fajne i wesołe, a jednocześnie bardzo mądre i kreatywne dziecko.