Co należy wziąć pod uwagę urządzając dziecięcy pokój

W jaki sposób urządzić idealny pokój dla naszej pociechy?

Wraz z rozwojem dziecka ulegają zmianie jego wymagania i gusta – również jeśli chodzi o charakter pokoju. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób umeblować królestwo malucha, aby nie było konieczności co chwilę w niego inwestować.

pokój nastoalatka

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com
Okazuje się, że głównym elementem uniwersalnego wnętrza są właściwe meble- znacznie więcej odnajdziesz na tej stronie. Zwróćmy uwagę na ich jakość . Dobrze zaprojektowane meble dziecięce (zobacz łóżeczko niemowlęce z szufladą) bez wątpienia wytrzymają próbę czasu, zaś odpowiednio dobrane, najmodniejsze kolory pozwolą na ich używanie nie tylko w okresie wczesnego dzieciństwa, ale i dalszym, nastoletnim. Pamiętajmy, że amarantowe mebelki, w przyszłości nie muszą do końca odpowiadać preferencjom kolorystycznym naszych dzieci, natomiast uniwersalne wzornictwo zagwarantuje nieograniczoną dowolność przy aranżacji wnętrza. Jeśli postaramy się o to, by meble dla dzieci były tak funkcjonalne i ponadczasowe w swej formie, aby za kilka lat mogły z powodzeniem służyć jako meble mlodzieżowe, ominą nas niepotrzebne wydatki. Nie zapominajmy: neutralna baza daje szerokie pole do popisu!

Przestrzeń, która otacza dzieci, musi być harmonijna. Być miejscem, z którego czerpie energię, radość i bezpieczeństwo. Miejscem inspirującym i uruchamiającym wyobraźnię. Powinna to być przestrzeń, która działa kojąco. Nie może przypominać składu zapomnianych mebli czy mieszkania Kreta z bajki o Calineczce. Świeżości dodadzą jasne, pastelowe barwy ścian. Plamy wyrazistych barw w postaci dodatków, np. dywanu lub poduszek, które rozweselą pokój i stworzą przyjemny i ciepły klimat. Podkreślą zainteresowania dziecka i przeniosą go w świat pasji- pokój dla dziecka. Niewymuszone akcesoria wnętrzarskie sprawią, iż dziecięcy pokój stanie się lekki i przytulny, natomiast użycie naturalnych materiałów (drewno) dodatkowo je ociepli. Niech inspiracją będzie dla nas, cieszący się od dłuższego czasu wielką popularnością skandynawski styl.

Pokój naszej pociechy to miejsce zabaw, nauki, odpoczynku, snu, spotkań towarzyskich. Dlatego oprócz mebli, pamiętajmy o dobrym oświetleniu, wystarczająco jasnym i równomiernie rozproszonym. .