Czy meble ze sklejki byłyby dobre do twojego domu i czy są drogie?

Nadchodzi taki okres w naszym życiu, że meble, jakie stoją w pokoju pragniemy wyrzucić. Bo nam się przestały podobać, lub się rozleciały. Wtedy będziemy musieli zadecydować czy chcemy meble z drewna, czy też może trochę mniej kosztowne ze sklejki.
Materiał taki jak sklejka, jest surowcem kompozytowym oraz powstaje po sklejeniu skrzyżowanych cienkich warstw drewna.

Płaty drewna stosowane do produkcji sklejki mogą mieć grubość 0,4mm albo 0,3 milimetra. Konstrukcja sklejki składa się z tzw. fornirów, które są nieparzystą ilością płatów. Jest produkowana ona w różnorodnych typach i klasach. Do produkcji zazwyczaj używa się takie rodzaje drewna jak sosna, olcha lub brzoza. Największa jej grubość mogłaby wynieść nawet 40mm. Sklejka produkowana jest za pomocą klejów, które w rezultacie dają nam produkt półwodoodprny czy odporny na działanie wody. Należy mieć w pamięci, że sklejka jest wodoodporna tylko dzięki zastosowanym do jej produkcji klejom. drewno wodoodporne nie jest.
ogrodzenie

Autor: Austin Kirk
Źródło: http://www.flickr.com
Energetyczna czerwień we wnętrzach

Autor: home&you
Źródło: home&you

lampy podłogowe

Autor: rosmary
Źródło: http://www.flickr.com
Meble wyprodukowane ze sklejki produkowane są z podobnego surowca co meble drewniane, gdyż do produkcji sklejki wykorzystywane są te same odmiany drewna. Ma ona ogromną wytrzymałość oraz jeszcze inne cechy. Poddawana zginaniu czy też ścinaniu, znacznie korzystniej się zachowuje niż odmienne towary drewnopodobne. Trzeba powiedzieć, że jest łatwa w profilowaniu i zachowuje się w podobny sposób do drewna. Zawilgocona powiększa swoją objętość, a zmniejsza się w procesie schnięcia. Tak samo jak drewno, jest ona w najwyższym stopniu przyjaznym surowcem dla środowiska.

Dzięki temu mogłaby ona z sukcesem zastąpić drewno. Jest tak samo odporna oraz bardzo lekka. Meble ze sklejki znakomicie imitują normalne drzewo, a są o wiele mniej kosztowne.

Jeżeli chciałbyś pogłębić swoją znajomość rzeczy, to przeczytaj kolejny link (https://www.abimeble.pl/projektowanie-biur/). W nim zawarliśmy dodatkowe i intrygujące treści.

Ale prezentują się tak samo ładnie .