Czy teraźniejszy artysta może się sprawdzić w robieniu murali?

Ważne w każdej kampanii marketingowej, jest przyciągnięcie potencjalnego odbiorcy naszą ofertą. Aby dobrze wykonać zadanie, producenci reklam zazwyczaj chcą wykorzystywać znajome twarze w swoich reklamach.
We współczesnej reklamie artysta, który jest niezwykle wielokrotnie eksploatowany, to twórca popularnych słoneczników.

Nie wyłącznie obrazy sławnego artysty są wykorzystywane w reklamach, lecz także sama sylwetka artysty. Sama głowa takiego artysty została użyta przez wytwórcę szamponu przeciwłupieżowego, żeby skłonić klientów do jego nabywania.

Jeśli zainteresował Cię tego typu artykuł, przeczytaj dodatkowe wiadomości na ten temat. Najlepiej sprawdź sam (https://mardrew.pl/uzywane-maszyny-stolarskie.html), znajdziesz tutaj analogiczne wiadomości.

Artystami dziś można by nazywać ludzi, którzy tworzą ciekawe reklamy, lub witryny internetowe promujące jakąś firmę. Dzisiaj dużo miast również ma kolekcję murali stworzonych przez rzeczywistych artystów. Te miasta to Gdańsk, Wrocław czy Łódź. Co roku są organizowane festiwale, na których artyści tworzą swe następne dzieła. Wraz z festiwalem są organizowane liczne imprezy kulturalne organizowane dla ludności. Są to warsztaty, pokazy filmowe czy pikniki artystyczne.

dywan

Autor: HAY
Źródło: Stereodesign.pl
Led

Autor: Dennis van Zuijlekom
Źródło: http://www.flickr.com
W wielu miastach działają agencje marketingowe, które całościowo obsługują kampanie marketingowe malowaniem murali. Równocześnie mogą wykonywać to w paru miejscach na obszarze całego kraju. Murale są malowane wyłącznie ręcznie i to z ogromną precyzją. Skuteczność takiej promocji jest bardzo wysoka. Najczęściej murale malowane są w miejscach, gdzie codziennie przewija się mnóstwo ludzi. Jest zatem gwarancja, że Promocja taka zostanie zauważona przez mnóstwo potencjalnych odbiorców. Zazwyczaj mural ma niezwykle obszerne Rozmiary, zatem nie mógłby być niezauważony przez przykładowo przechodniów.

Jakby się mogło wydawać tego typu promocja nie jest asygnowana wyłącznie dla młodego klienta. Walory artystyczne, które zdobią ściany wiekowych kamienic powodują, że tego typu reklama mogłaby być reklamą uniwersalną.