Czym cechują się fototapety przeznaczone do łazienek?

Fototapeta w łazience nie budzi obecnie żadnego zdziwienia. Producenci wielkoformatowych wydruków na ścianę już od kilku lat wykorzystują bezpieczne dla zdrowia, bezwonne materiały, które są wytrzymałe na wilgoć oraz nie tracą kolorystycznego nasycenia, przez co mogą przetrwać w łazience długi czas.

Fototapety to oryginalny pomysł na dekorację, także w łazience. Przy zakupie fototapety do łazienek powinno się zwrócić szczególną uwagę, by była odporna właśnie na charakterystyczne warunki panujące w łazience fototapeta na ścianę. Producenci proponują fototapety winylowe albo pokryte cienką warstwą laminatu, którym nie zaszkodzi wilgoć oraz gorąca para, jak również mogą być delikatnie przecierane bez obawy o o to, że się zniszczą. Poza specjalnymi materiałami, fototapety na ścianę do łazienki łazienki wrocław wyróżniają się również specyficznymi motywami graficznymi. Przeważnie do łazienki zaleca się delikatne motywy, jakie sprzyjają relaksowi – głównie są to bambusy, kamienie, kwiaty bądź pozostałe motywy w delikatnych, pastelowych kolorach, które nierzadko są dopełnione soczystą zielenią oferty fototapet do łazienek. Właściwie dobrana fototapeta w jasnych kolorach potrafi także optycznie powiększyć nieduża łazienkę – stworzyć wrażenie dodatkowych metrów kwadratowych za sprawą przestrzennego ujęcia.
elegancka pościel

Autor: Amy Aletheia Cahill
Źródło: http://www.flickr.com
lampy

Autor: [Duncan]
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapety ze wspomnianymi motywami często stosowane są także w salonach masażu, gabinetach kosmetycznych i innych miejscach, które mają służyć zadbaniu o ciało i relaksowi.

Taka dekoracyjna fototapeta w połączeniu z klimatycznymi świeczkami, aromatycznym zapachem olejków bądź kadzidełek potrafi wprowadzić atmosferę odprężenia.