Dlaczego meble kolonialne są godne uwagi? Co dobrze jest na ten temat wiedzieć? Czy należy się na nie zdecydować?

Styl kolonialny sprawdzi się zawsze, jest ponadczasowy. Został stworzony w brytyjskich koloniach, czyli na Dalekim Wschodzie, w Afrycie i Australii. Tego typu meble to bez wątpienia wyjątkowa klasyka i egzotyka, co powoduje, że jest to produkt wygodny oraz elegancki. Są idealne dla podróżników i miłośników komfortowych, a jednocześnie naturalnych wnętrz.

Meble (szczegółowe informacje) kolonialne robione są materiałów najwyższej jakości. Swoją wyjątkowość zawdzięczają wpływom z różnych krajów europejskich, które miały własne zamorskie kolonie. Czyli przede wszystkim możemy mówić tutaj o Anglii, Hiszpanii i Portugalii. W osiemnastym i dziewiętnastym wieku mieszkańcy Europy zwozili ze swoich terenów odrobinę luksusu, to znaczy meble, jakie miały spowodować, że będą się czuć jak w domu. Rzecz w tym, że przywożone meble nie były w stanie przetrwać w tropikalnym klimacie, więc zaczęto produkować je na miejscu.

meble

Autor: OPUS-M Sp. z o.o.
Źródło: OPUS-M Sp. z o.o.

Oczywiście, używano w tym celu występujących na miejscu rodzajów drzew. Dzięki temu mogły powstać piękne, nieskomplikowane w konstrukcji meble, które z powodzeniem były w stanie połączyć europejski styl z egzotycznymi zdobieniami oraz materiałami. Są niezwykle masywne i bardzo wytrzymałe, takie rodzaje to na przykład meble indonezyjskie, które możesz zobaczyć tutaj . Tworzy się je najczęściej z ciemnego, litego drewna, takiego rodzaju jak mahoń czy sezam. Dużą rolę odgrywają także rattan i bambus. Są dosyć ciężkie, nie każdy więc potrafi stworzyć z nich spójne wnętrze, jednak ich wybór jest naprawdę duży. Wielką zaletą tego typu mebli jest także to, że dosyć często wykonane są ręcznie, dzięki swojej prostocie dopasowują się do różnych wnętrz. Meble tego rodzaju są często masywne oraz ciemne. Ten wygląd na pewno zawdzięczają rodzajowi drewna, z jakiego najczęściej są zrobione.

Meble tego rodzaju korzystnie będą więc wyglądały w dużych, przestronnych pokojach. Najbardziej popularne są komody z szufladami, a także skrzynie wykonane z drewna czy meble ze starych łodzi takie jak te . Doskonale wyglądają również indyjskie aranżacje, w których pojawiają się stoły jak i zdobione szafki. Są uniwersalne, pasują do wielu miejsc, gdzie najważniejszy jest styl, elegancja i wyrobiony gust. Warto od czasu do czasu dodać nowej świeżości do naszych klasycznych pomieszczeń i poeksperymentować z tego rodzaju umeblowaniem. Rezultat może sprawić że będziemy pozytywnie zaskoczeni.