Dlaczego szafy wnękowe są aktualnie tak popularne?

Szafy wnękowe są coraz częściej wykorzystywanym wyjściem na wykorzystanie mieszkania lub domu. Nic w tym nietypowego, ponieważ taka szafa pozwala na uporządkowanie miejsca oraz efektywne wykorzystywanie dostępnego miejsca, jakie wielokrotnie jest relatywnie niełatwe do urządzenia.
Obecnie szafy wnękowe coraz częściej zastępują szafki wolnostojące, gdyż we właściwszy sposób wykorzystują istniejącą przestrzeń.

Hipermarket

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Jest tak z tego powodu, że robi się je na osobiste zamówienie i wpasowuje do rozmiarów ściany lub wnęki, czy przestrzeni pod schodami. Tego typu podejście sprawia, że jest więcej miejsca do przechowywania różnorodnych rzeczy. Poza tym ten rodzaj szafy mógłby służyć do zabudowy niełatwo przystępnych miejsc – rogów czy poddasza.

Masz apetyt na kolejną publikację na opublikowany tutaj temat? Jeżeli tak, to raźno kliknij ten link – to wciągająca treść.

Szafy wnękowe zezwalają na zachowanie większego porządku i na ukrycie tego, czego nie będziemy chcieli prezentować gościom. Poza tym szafa wnękowa to również możliwość dostosowania wnętrza do osobistych upodobań i zapotrzebowań.

stoliki

Autor: art.widi.pl
Źródło: art.widi.pl
Jeżeli interesują Cię szafy wnękowe Wrocław to miasto, w którym działa profesjonalista, który z pewnością zrobi dla Ciebie projekt w perfekcyjny sposób. Szafa wnękowa skonstruowana jest z części zewnętrznej, czyli drzwi i ew. ścianek bocznych i części wewnętrznej, zatem drążków, półek, koszyków, lub wieszaczków. Jeżeli chodziłoby o drzwi, mogłyby być one przesuwne, uchylne czy też chociażby składane. Ostatnio bardzo często zamawiane są drzwi jezdne, ponieważ ich otwieranie nie wymaga dodatkowej przestrzeni. Grubość drzwi jest zależna m.in. od typu wypełnienia.

Przykładowo lustro jest stosunkowo ciężkie, więc drewniane drzwiczki muszą być grubości 4 mm, natomiast skrzydło wyprodukowane z płyty laminowanej powinno mieć już grubość 10-18 milimetrów.