Dlaczego warto sprezentować komuś obraz

Obrazy niegdyś pełniły funkcję zdjęć. Osoby bardzo zamożne, stać było by regularnie zamawiać własne portrety lub portrety rodzinne u znanych malarzy, które potem wisiały na ścianach domostw. Biedniejsi ludzie nie posiadali jednak takiej możliwości. Obecnie, zdjęcia są już tak dostępne, że po chwilowym zaniku, obrazy stają się kolejny raz dosyć popularne. Jednakże zamówienie portretu ciągle jest dość kosztownym rozwiązaniem, szczególnie dla osób, których talent jest znany w środowisku. Alternatywą mogą stać się drukowane obrazy, jakie stanowią faktycznie dość ciekawy pomysł np. na prezent.

obraz

Autor: Czesław Chwiszczuk
Źródło: Grupa Archicom
W związku z tym, że są drukowane, wiernie odzwierciedlają wzór. Jest to znacząca zaleta, gdyż w przypadku prawdziwych malarzy, obrazy niekiedy pozostawiają wiele do życzenia. Poza tym, obrazy takie są produkowane, więc wykonuje się je dosyć sprawnie – obrazy tradycyjne najczęściej wymagają dość dużej ilości czasu. I najistotniejsza zaleta – koszty.

Są one niewielkie, jako że wykonanie takich obrazów nie wymaga znaczących nakładów. Taki obraz to znakomity prezent dla każdej osoby – przykładowo, na jubileusz warto zamówić obraz z fotografii, jaki będzie interesującą pamiątką. Taki niedrogi prezent na pewno zagwarantuje wiele wzruszeń. Poza tym, drukowane obrazy sprawdzają się również w przypadku innych okazji, chociażby ślubu. Zdjęcie pary młodej, które posłuży do wykonania obrazu, natychmiast nabiera pewnego magicznego blasku.użyj strony ozdobne tynki na ścianęObraz bowiem prezentuje się na ścianie zdecydowanie atrakcyjniej niż normalna fotografia – demur.pl.

obraz

Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com
Prezent w formie drukowanego obrazu może posłużyć do zaaranżowania ściany wspomnień, na której znajdą się obrazy z wizerunkami wszystkich członków rodziny bądź przedstawiające istotne wydarzenia z życia danej osoby. Obraz to podarunek dla każdej osoby i wiek nie ma tu znaczenia. Jego atrakcyjna cena powoduje, że jest to alternatywa dostępna powszechnie, dzisiaj bowiem zdecydowanie więcej firm proponuje swoje usługi pod tym względem. Wystarczy dobrać odpowiednią ramę i z pewnością nikt się nie domyśli, że obraz nie był namalowany, a wydrukowany z zastosowaniem nowoczesnych metod. Rzecz jasna, chcąc sprawić innej osobie radość wydrukowanym obrazem, bezwzględnie warto pamiętać, by rozsądnie wybierać zdjęcie. Znakomicie jeśli fotografia będzie skorelowana z konkretną okazją.