Dlaczego warto używać żarówki energooszczędne

Dobrze dostosowane światło potrafi zdziałać wiele, nietrafione przyniesie odwrotny skutek. I nie ma znaczenia czy jest to prywatna posesja, park czy ulica w mieście. Światło ma nas prowadzić, wskazywać drogę, uspokajać, natomiast rachunek za energię nie powinien powodować palpitacji serca. A to wcale nie jest takie proste… Pod warunkiem, że zdecydujemy się na lampy ledowe. Oświetlenie led, choć znalazło miejsce na rynku w zasadzie niedawno, szybko znalazło grono odbiorców zważywszy na swe najbardziej znaczące zalety – wysoką efektywność pracy i trwałość.

światlo

Autor: Skoff
Źródło: Skoff
Polska należy do nielicznych z krajów UE, w którym cena za prąd odczuwalnie przekracza możliwości większości mieszkańców. Weźmy zatem pod uwagę, iż lampy ledowe nie potrzebują zbyt dużej ilość prądu przy zaświeceniu. Nie występuje tu tzw „uderzenie prądu”. Odwrotnie niż w przypadku świetlówek kompaktowych, częste włączanie i wyłączanie nie skraca ich żywotności. Diody LED nie gasną momentalnie, ale stopniowo tracą swą moc. Kiedy zaobserwujemy ich przygasanie, będziemy mieli jeszcze dużo czasu na kupno nowego oświetlenia. Ważnym aspektem przy wyborze oświetlenia jest bezpieczeństwo – sprawdź więcej na softled.pl.

Oświetlenie LED nie rozgrzewa się nawet po bardzo długim czasie świecenia. Nie ma ryzyka zaprószenia pożaru, co jest szczególnie przydatne przy wyborze świątecznych lampek. Pragnąc przyozdobić

światło

Autor: Jamie McCaffrey
Źródło: http://www.flickr.com

ogród do tej pory należało uwzględnić, iż oświetlenie zewnętrzne będzie wystawione na uszkodzenia w wyniku oddziaływania warunków atmosferycznych. Śnieg, deszcz, wichura i mróz nie są sprzymierzeńcami elektroniki, ale diody led charakteryzują się niesamowitą odpornością na uderzenia. W technologii led jest możliwe osiągnięcie każdego koloru światła.

Jeżeli poszukujesz tego typu ciekawej informacji, sprawdź pod linkiem (http://www.gormetal.com.pl/), tu też z pewnością jest dokładnie to, czego szukasz.

Mamy więc do dyspozycji szeroką paletę barw. Przez co temu możemy wymyślać na posesji ciekawe, kolorowe dekoracje świetlne.

Czy biorąc pod uwagę powyższe argumenty powinniśmy wymienić tak popularne niegdyś żarówki na lampy LED? Tak, będzie to bardzo dobre posunięcie, ponieważ ze statystyk wynika, że energooszczędność w przypadku oświetlenia LED to blisko 80% niższe rachunki za samo oświetlenie(niedrogie żarówki led w softled.pl).
Coraz więcej osób decyduje się na taki krok. Szacuje się, że w roku 2020 wszyscy Polacy poznają uroki białego światła LED, a rachunki za prąd będą niższe nawet 25%.