Drewno w ostatnim czasie wraca do łask jako główny materiał na meble – jest jednak niebywale kosztowne, zatem możemy je zastąpić płytami pilśniowymi

Większość ludzi pragnie mieszkać w pięknych wnętrzach. Drewno od wieków kojarzyło się z ciepłem. Dlatego ludzie lubią drewniane meble.

płyty mdf

Autor: Steve Parker
Źródło: http://www.flickr.com
toaleta

Autor: John Hickey-Fry
Źródło: http://www.flickr.com

Dziś można drewno łączyć w nietypowy sposób z metalem i nawet szkłem – w taki sposób tworzy się innowacyjne aranżacje.
Co jednak możemy zdziałać, jeśli nie stać nas na drewno? Można zamówić płyty MDF. Są to płyty pilśniowe, które są wyprodukowane z włókien drzewnych. Są o wiele tańsze od drewna, a prezentują się równie elegancko. Używa się ich najczęściej do wytwarzania mebli, ale również do produkcji części wykończeniowych, na przykład: listw uszczelniających i obrzeży meblowych. Płyty jesteśmy w stanie kupić w każdym dużym markecie budowlanym w wielu rozmiarach – pod względem grubości i wielkości. Zaletą płyt MDF, oprócz ich ceny, jest to, że są elastyczne oraz mogą być montowane na nierównych powierzchniach. Będą się wtedy uginać oraz dostrajać do podkładu. Na dodatek, dzięki przeróżnym dodatkom jest w stanie być odporna na ogień oraz wilgoć. To niezwykle ważne dla tych, którzy mają zamiar użyć jej przy wykończeniu mieszkania. I ostatnie – płyty MDF łatwo maluje się farbą. Dzięki temu bez kłopotu uzyskamy pożądany efekt. Należy tylko pamiętać, by nie kupować płyt o niskiej jakości.

Niestety ludzka chęć zaoszczędzenia kilkunastu złotych, może się potem na nas zemścić, ponieważ takiego rodzaju płyty są w stanie puchnąć i podłoga (salon podłóg wrocław) zacznie się wybrzuszać. Zapewne nikt tego nie chce, zatem lepiej omijać sporym łukiem te najtańsze propozycje.