Fototapeta uwydatnia styl mieszkania

Fototapety przeżywają drugą młodość. Takie ozdoby ścian były modne w latach 80-tych a także 90-tych. I aktualnie wracają. Jak za pomocą fototapety zaakcentować styl wnętrza?

fototapeta w kuchni

Autor: Jun Ye
Źródło: http://www.flickr.com

Moda na fototapety zaczęła się w naszym kraju w czasach transformacji ustrojowej. Wynikała z ochoty ucieczki przed bezbarwną realnością. zdjęcia krajobrazów, lasów albo łąk ozdabiały ściany mieszkań. To wówczas w połączeniu z niską jakością tworzyw stanowiło jednoznacznik kiczu, bezguścia. Niesławę fototapet „odkręcili” jednakże właściciele loftów. Trend wrócił do łask. Nurt sprzed lat współcześnie podyktowany jest między innymi modą na to, co minęło. To nie jest jedyny powód, przez jaki fototapety zdobyły jeszcze raz na popularności. Powszechne jest bowiem dążenie rodaków do wyróżnienia się, zaakcentowania oryginalności.
dania

Autor: FolsomNatural
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapety to błyskawiczna metoda na nadanie pomieszczeniu wyjątkowego stylu, odświeżenie pomieszczenia. Tematyka zdobień jest różna – poczynając od architektury miasta, poprzez przyrodę, zaś na zdjęciach własnego autorstwa dopełniając. Motywami, które najczęściej są wybierane przez klientów, są krajobrazy, tak te z pejzażem na morze, czyli bardzo klasyczne, jak również pejzaże miejskie. Widoki miast, np. Paryża albo Londynu, z ich reprezentatywnymi miejscami. Przy wyborze należy kierować się przeznaczeniem wnętrza. Inny motyw wyselekcjonujemy do pokoju malucha, inny do pokoju dziennego, biura.

Coraz to nagminniej napotykana jest fototapeta w kuchni oraz łazience, czyli w miejscach do tej pory wykluczonych.

Zaabsorbował Cię opisywany artykuł? Zobacz i sprawdź mieszkania wrocław rynek pierwotny koniecznie, tutaj znajduje się coś, co prawdopodobnie również będzie równie ciekawe.

Fototapety kuchenne to np. barwne akcenty, takie jak warzywa i owoce.