Fototapety w aranżacji ścian

Każdy właściciel budynku co parę lat staje przed koniecznością odświeżenia wnętrza. Wtedy musi podjąć decyzję czy zastosować malowanie ścian, tapety, czy fototapety. Pomalowanie ścian to nie jedna możliwość na aranżację wnętrz.

Ściany można również upiększać, za pomocą różnych materiałów. Inspiracje do urządzania wnętrza czerpiemy często z otoczenia, ale również z natury, czy zainteresowań. Najistotniejsze, by nasz dom posiadał nieprzeciętny charakter. Z pomocą ścian można skonstruować iluzję, że salon jest większy, wyższy, ciekawszy, a niektóre odcienie ścian mogą wpływać na nastrój i samopoczucie.

Kolory ścian i ich ozdoby pełnią funkcje udekorowania pomieszczenia i uformowanie jego układu.

Podstawowymi wyjściami upiększania wnętrza jest malowanie ścian, także przeznaczenie tapety, albo fototapety. Formy na ścianach przekształcają proporcje pomieszczenia. Poprzeczne paski wizualnie rozszerzają, a pionowe podnoszą. Drobny rzucik we wnęce uwydatni efekt głębi. Tapeta z kwiatowymi wzorkami odnajdzie się również w małym domu. Wystarczy potraktować ją jak obraz. Tapeta w nieregularne pasy zestawiona w dwóch kierunkach wyróżnia ścianę od ścianki rozdzielającej salon od przedpokoju.

Inspiracje do zagospodarowania fototapety są rozmaite. Dzięki technikom cyfrowym fototapety nie są już raczej tandetnymi obrazami. -> Odwiedź stronę Fototapety mają głębię, co powoduje, że działają jednakowo jak malarstwo iluzjonistyczne. Dzięki nim aranżacja wnętrza jest w stanie dać złudzenie obecności jeszcze jednego okna, i to z ładnym widokiem. Dobór fototapety do aranżacji wnętrza nie jest łatwy. Pod uwagę musimy wziąć wielkość pomieszczenia kolor, oraz fakt czy na ścianie z tapetą będą postawione meble.

wizerunek - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Fototapeta odnalazła swoje miejsce również w kuchni. Zazwyczaj zobaczymy ją nadrukowaną na szkle w powierzchni pomiędzy blatem, a linią górnych półek.

Jednorodna płyta szkła (zobacz ściany szklane warszawa w www.parcienaszklo.com.pl!) jest prosta w utrzymaniu czystości i z sukcesem wyręcza glazurę, które do tej pory pojawiały się w tym miejscu. Fototapeta prócz funkcji pożytecznej, pełni też rolę dekoracyjną i ma możliwość wyznaczać strefę jadalnianą w kuchni.