Interesujące aranżacje oświetlenia z wykorzystaniem lamp wiszących

Wykańczając pomieszczenie, zwykle podejmujemy decyzję o montażu oświetlenia na suficie. Taka lokalizacja jest oczywiście słuszna – promieniejący z centralnej części pokoju blask pozwala na oświetlenie całego wnętrza. Lecz to nie jedyne rozwiązanie, na które możemy sobie pozwolić z zastosowaniem lamp wiszących.

mieszkanie - fotos

Autor: Oto Polska Blog
Źródło: http://www.flickr.com

Lampy wiszące możemy zainstalować w dowolnym punkcie pomieszczenia, nie jedynie w centralnej jego części. Na obecnym rynku oferowane są tanie lampy wiszące na wysięgnikach (więcej informacji o firmie APD Piotr Dębski). Na pewno korzyścią tego rozwiązania jest możliwość regulacji, w celu doświetlenia konkretnych stref. Najkorzystniej tanie lampy instalować nad strefami roboczymi, nad biurkiem w pokoju dziennym czy blatami w kuchni, co pozwoli na ich właściwie doświetlenie w optymalny sposób, kiedy najbardziej wymagają tego wykonywane czynności. Ponadto, mniejszych rozmiarów tanie lampy wiszące umożliwiają wykreowanie punktowego oświetlenia w łazience. Możemy zainstalować dwie identyczne lampy po obu stronach lustra, co przyczyni się do zwiększenia wygody w czasie codziennej toalety lub zabiegów kosmetycznych.

Jeśli interesują nas wiszące lampy tanie modele (czytaj więcej o lampach tanich) równie gwarantują bogatą ofertę wzorów. Dodatkowo, tanie lampy (polecam dekorianhome designerskie oświetlenie) z prostymi kloszami możemy przystroić, aby były jeszcze bardziej warte uwagi. Do tego celu wykorzystuje się na przykład kryształki, które możemy przyszyć bądź dokleić do klosza. Niepowtarzalna, własnoręcznie udekorowana oprawa oświetleniowa będzie stanowić najważniejszą zaletę pomieszczenia. Znakomicie sprawdzi się we wnętrzach służących relaksowi, kreując niebanalny i przytulny klimat. To również świetny pomysł na wykończenie pokoju dziecięcego. Barwne wzory wyszyte na kloszu lampy z pewnością przypadną do gustu małej dziewczynce. Przyjazne światło pozwoli maluchowi się zrelaksować, nieco rozjaśnić straszne dla niego ciemności i stworzyć właściwy nastrój przed snem. Wspomniane lampy tanie można przerobić kupując zwykłe klosze w popularnych sieciówkach. Wspólne dekorowanie klosza z pociechą może być formą kreatywnej zabawy (czytaj więcej o lampach tanich). Dziecko na pewno będzie czuło się dumnie, jeśli będzie miało czynny udział w wykończeniu swojego pokoiku.