Jak bez zbytnich kosztów oraz wygodnie wyposażyć niewielką łazienkę?

Mała toaleta nie musi być problemem podczas aranżacji mieszkania. Niewielka łazienka wymaga dobrego projektu. Przeczytaj nasze rady, jak zaplanować a także urządzić małą łazienkę.
Jeśli żyjemy w bloku często problemem jest mała łazienka.

mieszkanie
Jeśli żyjemy w domku oprócz wspólnej rodzinnej toalety, umieszczonej z reguły blisko sypialni, konieczne jest WC w sąsiedztwie wejścia czy też w części dziennej . Jednak jeszcze lepiej, jeśli będzie to mała łazienka, w której pomieści się również natrysk, półka na akcesoria toaletowe jak też miejsce na odłożenie odzień w czasie kąpieli. Nieduża toaleta może być przeznaczona dla gości. W którym miejscu mała toaleta? Mała łazienka (kup kabina Radaway Modo) jeśli mieszkamy w domu parterowych w dziennej strefie nie tylko zastąpi WC, ale również anuluje kłopot porannych kolejek w większej rodzinie, a w razie potrzeby stanie się łazienką gościnną. Łazienka położona nieopodal wejścia będzie wygodna w ciągu dnia albowiem możemy tam wziąć szybki prysznic po koszeniu trawnika.
Rolety okienne

Źródło: http://fivaro.pl/
Jakie wyposażenie toalety? W niewielkiej łazience prysznic lokujemy w rogu pomieszczenia, a jeżeli toaleta jest wąska czy też ma wnękę – pomiędzy dwiema ścianami. W niewielkiej łazience doskonale sprawdzają się brodziki asymetrycze a również prysznic z kratką odpływową w posadzce. Program minimum to wolne miejsce o wielkości 70 x 70 cm, natrysk powieszony na ścianie oraz kratka odpływowa w podłodze z odpowiednim spadkiem. Na czas ablucji osłaniamy owo miejsce zasłoną.

Umywalka w niewielkiej łazience służy nie jedynie do umycia dłoni, ale także do pozostałych czynności związanych z toaletą codzienną – np. golenia. Z tej przyczyny nie może być za mała.