Jak przygotować się do spotkania w galerii jeśli jesteśmy zaczynającym karierę artystą?

Młody artysta, jaki stawia pierwsze kroki na rynku sztuki, zazwyczaj ma pojęcia gdzie pójść. Zdaje sobie sprawę, że powinien on znaleźć się w renomowanej galerii sztuki. Może również wysłać swe portfolio i czekać na odpowiedź od wymarzonej galerii.

Do tego która galeria będzie wybrana przez artystę, powinien on się dobrze przygotować. Niedopuszczalne jest chodzenie od galerii do galerii i próbowanie sprzedaży tam swego dzieła. Galeria, do jakiej twórca kieruje swe pierwsze posunięcia powinna być wybrana z dużej ilości i powinna być konkretna. Po zapoznaniu się ze specyfiką działalności galerii, najlepiej jest umówić się na spotkanie z pracownikiem galerii i pokazać jemu swe prace osobiście. Takie spotkanie ma na celu przede wszystkim wykazać się samoświadomością oraz wytłumaczenie z jakiego powodu akurat na tej właśnie galerii zależy artyście. Najpierw artysta powinien skontaktować się z reprezentantem galerii drogą mailową oraz spytać czy będzie mógł z galerią współpracować. Musi wykonać to w sposób profesjonalny. Trzeba tu zaznaczyć, że taki email nie może składać się z dwóch zdań i posiadać tylko załączone portfolio.
światło

Autor: Black Red White
Źródło: Black Red White

Dobrze też będzie się spotkać oraz porozmawiać osobiście. Jeśli na początku chcemy zostać anonimowi, to możemy przyjść do galerii incognito w godzinach pracy galerii oraz przyjrzeć się proponowanym realizacjom. Podczas wizyty w galerii można porozmawiać ze sprzedawcą oraz zbadać jego kompetencje.

Zaintrygował Cię ten post? Pragniesz więcej? W takim razie jesteśmy na stronie (http://www.z-nami.eu/bezpieczny-wynajem-mieszkan-warszawa/) – należy kliknąć w podany link i przeglądać nowe wiadomości.

Jeżeli jednak chcemy grać w otwarte karty i jesteśmy przygotowani na oficjalną współpracę, w takiej sytuacji możemy umówić się na pierwsze spotkanie. Należałoby również zjawić się parę razy na wydarzeniach urządzanych przez galerię.

Ze kluczowego punktu widzenia, warto przed oficjalnym spotkaniem zebrać dużo informacji na temat działania galerii. Trzeba zrobić to po to, aby mieć świadomość czego się możemy po tego typu galerii spodziewać.