Jak ozdobić ścianę w pokoju dziennym?

Kolorowa farba, tapeta bądź może foto tapeta? Nie macie pojęcia w jaki sposób upiększyć ścianę za sofą? Zobaczcie nasze propozycje. Aranżując pokój dzienny powinniśmy wyeksponować w nim jakąś ze ścian.

mieszkanie - obrazek

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

To efektowne wyjście zastąpi zbyteczne dekoracje, nie zagraci aranżowanej przestrzeni, natomiast nie jednego z gości zaskoczy. I choć teoretycznie można przyozdobić każdą ze ścian, w większości wypadków decydujemy się by była to ściana za kanapą. Wybór ten wydaje się ewidentny także ze względów praktycznych – zazwyczaj rezygnujemy tu z jakichś półek lub dodatkowych sprzętów.

Istnieje wiele sposobów na dekorację ściany za kanapą. Do najpopularniejszych należą wzorzyste tapety a także foto tapeta, intensywne zabarwienia farb, kasetony dekoracyjne jak też obrazy. Pośród tapet największym powodzeniem cieszą się te z subtelnymi wzorami nawiązującymi do tradycyjnych ornamentów. Esy-floresy albo też inne delikatne zdobienia najodpowiedniej odnajdują się bowiem w tak przez nas kochanej stylistyce glamour.

Pośród fototapet z kolei najogromniejszą furorę robią makra jak też fotografie z efektem głębi. Stanowią one nie wyłącznie oryginalną dekorację wnętrza, ale także optycznie je powiększają, co jest niesłychanie ważne kiedy posiadamy nieduży metraż. Popularne jest również malowanie jakiejś ze ścian na wyrazisty, intensywny odcień radykalnie odcinający się od przyjętej kolorystki. Fioletowy, turkus a nawet czerwień coraz chętniej goszczą w naszych salonach. Największą furorę we wnętrzach robią jednak naturalne surowce jak też ich imitacje. Głaz, drewno bądź surowy beton na ścianie za kanapą to prawdziwy przebój.

Inną oryginalną dekorację stanowią obrazy drukowane na płótnie. We aranżacji wnętrz niebywale modne stały się przeciwieństwa. Z jednej strony lubiane są pomieszczenia minimalistyczne, z drugiej tęskni się cały czas za splendorem, poszukuje się nowych rozwiązań, jednak mimo wszystko stawia się na ponadczasowość, lecz całości próbuje się i tak nadać indywidualny rys. Niezależnie jednakże od tego, jaką aranżację się kreuje, do każdej znakomicie wpasować się mogą fotografie na płótnie.

Pamiętając, iż w dzisiejszych pomieszczeniach panują fotografie, zapewnijcie im równie królewską oprawę. Jeżeli idzie o obrazy druk Gdynia, Gdańsk oraz Wrocław to miasta w których odnajdziemy mnóstwo firm zajmujących się drukiem obrazów na płótnie.