Jak umeblować nasze mieszkanie w stylu francuskim?

Co bierzemy pod uwagę przy umeblowaniu lokum? Koniecznie jest zacząć od odpowiedzi na kwestię w jakim fasonie śnimy zrobić pokój. Jeśli nie lubimy nowoczesnych stylów, a bardziej nam do jasnych klimatów, powinniśmy zgodzić się na styl wiejski albo też toskański.

posiadłość wiejska

Autor: Doug Coldwell
Źródło: http://www.flickr.com
Przedpokój zaprojektowany w nurcie wiejskim, pod niewieloma względami kojarzy się z modą rustykalną. W tym rodzaju wnętrza są ładne, na skutek tego wydają się otwarte, jasne. Styl prowansalski czerpie tworzywo organiczne takie jak drewno, wnosząc wakacyjny nastrój.

Cechuje się złudną prostotą. Jasne i z drzewa sprzęty wyglądają na poszarzałe dzięki bieleniu lub woskowaniu. W modelowym francuskim mieszkaniu, powinien znaleźć się ozdobny drewniany kredens, z pokaźną ilością półek, z wysuniętymi na pierwszy plan ozdobnymi naczyniami. Charakterystyczne dla Francji są barwne lniane tekstylia. Dobrze też zwrócić uwagę również na drzwi, okna oraz schody (przykładowo: odnośnik do ciekawej strony).

Wybijające barwy to żółty beż i biel.żyrandole (kliknij tutaj)Pozostałe kolorystyki to błękity. Kraina historyczna w południowo-wschodniej Francji kojarzy się z z kolorem lawendy, dlatego adekwatnym dodatkiem mogą być małe ozdobne woreczki zapełnione wysuszonym kwiatem tej rośliny. Doskonałym dodatkiem stylizacji będą również ocynkowane talerze lub drewniane skrzyneczki. Wnętrza w stylu toskańskim wiele czerpią z natury, stąd warto wykorzystać pnącą się roślinność. Wszystkie elementy powinny tworzyć uczucie ciepła i delikatnie odnosić się do stylu wiejskiego. Jeśli jest taka możliwość, sufit można ozdobić freskami. Taka dekoracja nada wnętrzu lekkości. Meblując domek w tym stylu warto nie zapominać o tym, że przestrzeń na zewnątrz jest równie ważna, jak ta wewnątrz. Gdy jesteśmy posiadaczami ogrodu, warto zatroszczyć się o niewielką, urokliwą fontannę. Bez względu jednak na wybrany styl, przy każdym projekcie przydatne są różnego rodzaju narzędzia, jak na przykład – przydatne akcesoria do elektronarzędzi.