Jak upiększyć ściany

Spoglądasz pustym wzrokiem na nieciekawe ściany w swoim pokoju? Bez obaw, można to bardzo prędko odmienić a wcale nie jest to trudne. Ciekawe wzory geometryczne na twojej ścianie z całą pewnością ożywią całe pomieszczenie a także wzbudzą zachwyt wśród twoich bliskich. Takie pomysły aranżacyjne możesz wykorzystać nie wyłącznie w pokoju dziennym, ale też w alkowie, bądź jadalni.

Spróbuj rozjaśnić nieco pomieszczenie za pomocą tychże wypróbowanych już technik.

Pasjonuje Cię taki nieszablonowy artykuł? Jeśli tak, oprócz tego zajrzyj koniecznie (https://peakpackaging.pl/spozywczy) na tekst, który jest opublikowany w tym miejscu – on też wzbudzi twoją ciekawość.

Rytm – ruch od jednego przedmiotu do innego – przyczynia się do klimatu pomieszczenia. Przygotowanie wspomnianego rytmu zależy od rozmiaru, kształtu i umiejscowienia przedmiotów. Kombinacja większych i niedużych okręgów wywołuje nastrój fal – dynamiczny ruch, który nie jest nadmiernie rażący. Jeśliby wszystkie okręgi były takiego samego formatu i równomiernie rozrzucone, rytm byłby uspokajający. Gdyby zamieniono duże koła na duże, pionowe prostokąty, rytm nabrałby niezwykle mocnego klimatu.

szablon malarski na ścianie

Autor: Cajsa Lilliehook
Źródło: http://www.flickr.com

W dekoracji ścian mogą nam pomóc szablony malarskie, dowiedz się więcej o szablony malarskie. Hierarchia to wykorzystanie jednego motywu kluczowego oraz zmieszanie go z kilkoma motywami podrzędnymi. Ta technika umożliwia Ci kierować uwagę na grupę obiektów, poprzez przyciągnięcie uwagi do jakiegoś jednego głównego punktu. Pomimo tego, iż aranżacja składa się z 7 obiektów, Twoje oko momentalnie koncentruje się na dużym kwadracie, gdyż jest najogromniejszym motywem oraz dlatego również, układ całej aplikacji też jest kwadratowy. Jest to dobra technika dla aplikacji tematycznych, bowiem pozwala na połączenie równych motywów. Najbardziej popularnym błędem w aranżacjach ściennych jest zbyt wysokie umieszczanie obrazków. Większość pokoi jest stworzonych do siedzenia, więc upewnij się, iż artystyczne naklejki do sypialni na Twoich ścianach mogą zostać wygodnie podziwiane z pozycji siedzącej – zobacz całą ofertę naklejki do sypialni i sprawdź ich jakość.

Niekiedy przestrzeń ścienna znajdująca się miedzy pojedynczymi przedmiotami (negatywna przestrzeń), jest równie interesująca niż motywy . Prościej jest przykuć uwagę do negatywnej przestrzeni poprzez namalowanie motywów w kolorze kontrastującym z kolorem ścian, jak na przykład biały w kontraście do pomarańczowego. Wspomniana aranżacja posiada dodatkową wartość, poprzez nadanie każdemu motywowi większego znaczenia obramowaniem.