Jak w łatwy sposób ożywić zbyt sztampowo urządzone wnętrza prywatnych mieszkań

Wnętrza prywatnych mieszkań bywają aż zbyt często meblowane bez żadnej konkretnej koncepcji. Dużo zarzutów można także skierować pod adresem pań po sześćdziesiątce, które od 20 lat praktycznie niczego nie zmieniły w sypialni czy łazience. Na ładnie, czyli inaczej modnie, wyposażone wnętrze nie zawsze składają się tylko nowe meble bądź niesztampowe zasłony czy chodniki. Chyba każdy przytaknie również, że największym wrogiem pięknie wyposażonego wnętrza staje się dekoracyjny chaos, zatem do meblościanki z epoki Polski Ludowej w żadnym razie nie będą pasować gadżety rodem z obrazów surrealistów.

kafelki

Autor: OPOCZNO
Źródło: www.podlogi.info
Na szczęście nasze pokoje mogą wyglądać inaczej, czyli bardziej gustownie, jeśli tylko my, jako ich właściciele, zatroszczymy się o mniej albo bardziej radykalne zmiany. W istocie nawet małe modyfikacje mogą absolutnie nas zadziwić, oczywiście pozytywnie. I na pewno nikt nie będzie musiał wynosić czterdziestoletnich mebli, ponieważ bez trudu można zakupić pasujące do nich stylowe dodatki.http://www.galeriaoswietlenia.pl/83-plafony-do-salonu galeriaoswietlenia.plPokój z lat 80 zeszłego wieku doskonale ożywią designerskie lampy (sprawdź szczegóły). Najsensowniej oczywiście rozejrzeć się za tymi wykonanymi w stylu retro. Natomiast sam wybór lamp jest na tyle pokaźny, że każdy będzie w stanie znaleźć odpowiedni model.

Panie zajmujące się aranżacją wnętrz doradzają, aby choćby jedna ściana w konkretnym pomieszczeniu czymś się wyróżniała, zatem można śmiało nakleić fototapetę z widokiem afrykańskiej plaży czy rokokowych kamieniczek. Równie sensownym pomysłem będzie zakupienie w sklepie gotowego szablonu z motywami kwiatów czy wymyślnych ornamentów, a nawet ze śmiesznymi tekstami.

Jeśli masz ochotę zdobyć dodatkowe dane na ten wątek, odkryj ponadto (https://www.francke-art.pl/meble-metalowe/regaly/nowoczesne/) inne nasze witryny na pokrewny temat – one również są ciekawe.

kafelki

Autor: Max-Fliz
Źródło: Max-Fliz

Jednak idąc za ciosem możemy także wyróżnić sufity, które bez wątpienia będą przykuwały uwagę zaproszonych członków dalszej rodziny, jeżeli w pokojach albo bawialni umieścimy przepiękne różnokolorowe żyrandole kryształowe.

Pomimo tego że w tym miejscu skoncentrowaliśmy się głównie na pokojach, to przecież łazienkę oraz kuchnię także trzeba odświeżyć. Jeśli kogoś nie stać na wyszukane płytki włoskie (zobacz dalszą część), to może zakupić parę dekoracyjnych kafelek, które ożywią nudą zieleń pozostałych fliz. W takich pomieszczeniach też warto umieścić ergonomiczne, a jednocześnie stylowe oświetlenie. Na pewno tutaj sprawdzą się nieduże energooszczędne lampki, które można przytwierdzić na suficie lub ścianach.