Jak dobierać fototapetę do mieszkania? O czym należy pamiętać? Jakie są najbardziej istotne wytyczne?

Fototapety, które nie tak dawno kojarzyły się z okresem PRL-u, dzisiaj znowu stają bardzo modne. Nie kojarzą się już z kiczem, są coraz częściej wybierane, zwłaszcza, iż pasują do każdego miejsca w domu.

Minimalistyczny wystrój wnętrz

Autor: Plage Vinilos y Adhesivos
Źródło: http://www.flickr.com
O ich estetyczne walory stale jednakowoż spierają się projektanci. Niektórzy z nich podchodzą do nich jak do standardowego elementu dekoracyjnego, inni uważają, że to po prostu najbardziej zwykły kicz i tandeta. Fototapety mogą nadać wnętrzu oryginalnego charakteru, trzeba mieć jednak odwagę i wyczucie smaku, ażeby najbardziej korzystnie zaaranżować wnętrze, gdzie mamy w planach skorzystać z tego rodzaju dekoracji. Najlepiej wiedzieć, że dzięki fototapecie jesteśmy w stanie całkowicie zmienić wnętrze, ale można także popełnić aranżacyjny błąd.

Gdy zaciekawił Cię zaprezentowany temat, odwiedź serwis rynek pierwotny toruń, gdzie znajdziesz obszerne info. Poszerz swoje wiadomości!

Fototapeta z pewnością musi być przypasowana do wnętrza, np. więc fototapeta okno z widokiem będzie rewelacyjna do salonu czy sypialni, a gorzej będzie wyglądać w kuchni. Tapety posiadają bardzo wiele zalet, bez wątpienia dodają przestrzeni, więc są perfekcyjne do miejsc dość wąskich. Wiadomo jednakowoż, że konieczny jest odpowiedni wzór, gdzie taka przestrzeń jest uchwycona – komentarz z strony. Fototapety tworzą bardzo specyficzny klimat, dzięki czemu podkreślają charakter wnętrza i nadają mu wyjątkowy charakter. Fototapety potrafią zastąpić różne inne dekoracje. To centralny oraz wysuwający się na plan pierwszy dekor. Sama jednak powinna być dobrana ze smakiem i umiarem. Tak jak wspomnieliśmy we wcześniejszym fragmencie, przede wszystkim ważne jest wybranie tapety do właściwego pomieszczenia, więc dla pokoju dorastającego dziecka pasować będzie fototapeta motoryzacja, a w pokoju pasjonata podróży idealne będą jakieś wyjątkowe widoki.

fototapeta

Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com
Jak myślimy nad tym, gdzie umieścić fototapetę, najlepiej rozpatrzyć, jaki powinien on mieć charakter i jakie jest jej miejsce w pomieszczeniu. Taka tapeta najbardziej się wyróżnia, ale może spełnić rolę tła, może być więc najbardziej normalnym dekorem – dodatkowe czytanie. By tego rodzaju tapeta nie była odebrana jako kicz, najkorzystniej we wstępnym projekcie określić jej funkcję, a następnie do tej koncepcji przypasować całość aranżacji.