Jak wybrać lampy do salonu? O jakich kwestiach trzeba pamiętać? Czemu jest to tak istotne w aranżacji wnętrz?

Wystrój salonu będzie wtedy rzeczywiście udany, jak odpowiednio zaplanujemy oświetlenie. Są konkretne zasady, które warto zastosować przy projektowaniu takiego pomieszczenia, najbardziej korzystnie je wszystkie poznać, aby wiedzieć, co zrobić, jakie lampy wybrać, ażeby nasz salon był faktycznie najlepiej urządzony.

Oświetlenie w salonie to na pewno bardzo kluczowy element aranżacyjny. Lampy mogą stworzyć atmosferę, umożliwiają skupienie, bez problemu można przy nich odpocząć. Ażeby aranżacja salonu była przytulna najlepiej wybrać kilka źródeł światła. Ważne są żyrandole do salonu (), ale pamiętajmy jednocześnie, iż poza tym muszą się w nim znaleźć inne lampy. Wybór jest duży, mamy właściwie lampy wiszące i stojące, lampy włoskie czy kinkiety.

mieszkanie - selfie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Odpowiednie oświetlenie w salonie odnosi się do tego, aby wybrać właściwe lampy, które będą podkreślać wystrój wnętrza i stworzą klimat, w jakim czujemy się najbardziej miło. Dobrze ustawić wysoką lampę stojącą obok fotela, dzięki której wieczorem będziemy mogli czytać. Identycznie niezbędna jest niska lampa na regale, która dość łagodnie jest w stanie oświetlić wnętrze, dzięki czemu milej będziemy mogli oglądać telewizję. Najlepsze polecenia są również lampki nocne, jakie wprowadzą spokojny klimat wieczorem, przed pójściem spać )(). Dobrze także lampę sufitową skoordynować z oświetleniem punktowym. W części wypoczynkowej salonu rewelacyjnie odnajdzie się nisko zawieszona, wielopunktowa lampa. Lampy do salonu jednak nie muszą stanowić kompletu, wystarczające jest, jak różnorodne lampy będą miały cechę wspólną, np. kolor, materiał lub kształ (). Jak urządzamy salon trzeba się starać, żeby pasowały do siebie stylistycznie.

Lampy z metalicznymi elementami będą podkreślać nowoczesny charakter wnętrza, drewniane natomiast będą pasowały do salonu jaki jest urządzony w stylu ekologicznym. To jaki materiał będzie najlepiej pasował trzeba wybrać pod kątem dobranych już elementów. Oczywiście, czasem można pomieszać style, lecz jak nie czujemy się w tym zbyt mocni, to lepiej korzystać z pomocy specjalistów. Dzięki temu będziemy pewni, że lampy w naszym salonie będą rzeczywiście najlepiej dobrane.