Jak zaaranżować pokój dla dziecka, żeby wzbogacił on jego wyobraźnię?

Niestety pokoje naszych dzieci bardzo często są zaaranżowane w nieodpowiedni sposób, ponieważ w tym temacie stworzono wiele typowych sposobów, które są niestety niepoprawnymi założeniami.

Sandomierz

Autor: Jakub Jankiewicz
Źródło: http://www.flickr.com
willa

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Dziecięce pokoje są w najwyższym stopniu aktywnie zmieniającymi się pomieszczeniami w całym budynku. Zmieniają się one i rozwijają wraz ze swymi właścicielami. Często o tym zapominamy, zatem przy meblowaniu pokoju nie moglibyśmy kierować się zwyczajowym wyobrażeniami. Jeśli sądzisz, że pokój dziecka jest mały, to nie jest to prawda. Wielu rodziców uważa, że jeżeli mają niewielkie dzieci, to i pokój niesłusznie nazywają jako mały pokoik.

Masz masę wolnego czasu i pragniesz poszerzyć wiedzę z omawianego tematu? W takim razie naciśnij hiperłącze (http://www.czystal.wroclaw.pl/jak-wybrac-firme-sprzatajaca.html) i tam ciesz się rzetelnymi informacjami.

A nie jest faktem to, że jeżeli człowiek jest mały, to wymaga niewiele miejsca. Często spotyka się ostatnio wybudowane i duże budynki, w których znajdują się pokoje dla dzieci o powierzchni nie mniejszej niż 60 mkw.

Najczęściej powierzchnia pomieszczenia dla dziecka to 11-12 m kw i jest to naprawdę minimum, aby połączyć role, jakie wymagają przeciwstawnego charakteru wnętrz, zatem pomieszczenia do nocnego odpoczynku, edukacji i zabawy. Nie jest prawdą to, że idealny pokój dla dziecka powinien mieć łatwy oraz prosty kształt. Pokój dziecięcy, który zaaranżowany jest na planie prostokąta, będzie można bardzo łatwo urządzić. Takie pokoje są konfigurowalne, ponieważ duża część mebli jest dostosowana do takich właśnie pomieszczeń. Utrzymywanie się jednak tej zasady w przypadku pomieszczenia dziecięcego nie jest najlepszym wyjściem. Taki pokoik – pudełko ma także duże ograniczenia. Trudno będzie tam odnaleźć miejsce na tak lubiane przez dzieci zakątki oraz schowki.

Jeżeli projekt będzie na to pozwalać, dobrze by było starać się, żeby pokój dziecięcy stał się w większym stopniu urozmaicony. Będzie wzbogacać jego wyobraźnię oraz inspirował do kreatywnych zabaw.