Jak zaplanować aranżację łazienki, by była ona jak najbardziej stylowa i funkcjonalna? O jakich kwestiach należy pamiętać?

W łazience faktycznie najistotniejsze są funkcjonalność i bezpieczeństwo, więc zwracać należy szczególną uwagę na rozmieszczenie różnych elementów. Najbardziej odpowiednie zaaranżowanie tego rodzaju wnętrza na pewno wpłynie na wygodę jego użytkowania.

Przy projektowaniu łazienki spore znaczenie mają wymiary a także kształt pomieszczenia, jak i również zlokalizowanie drzwi. Rozkład sprzętów, czyli na przykład stelaż podtynkowy Roca jest zależy również od tego, w jakim miejscu ma miejsce pion kanalizacyjny – poznaj szczegóły. Sedes a także wannę i brodzik, co oznacza urządzenia, jakie mają odpływ dość blisko podłogi, należy umieszczać jak najbliżej od pionu. Okno w łazience to dosyć spory luksus, na jaki mogą sobie pozwolić jedynie mieszkańcy domków jednorodzinnych.

wyposażenie łazienki

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju łazienki można także spotkać w mieszkaniach w tzw. starym budownictwie a także w budowanych obecnie apartamentach. Jak mieszkamy w tych miejscach, to na pewno korzystnie pozostawić do okna swobodny dostęp. Pamiętać należy, iż wieszając pod nim umywalkę, nie zmieścimy wyżej lustra, wanna natomiast pod oknem może przeszkodzić jego otwieranie i mycie. Na wprost drzwi najkorzystniej zlokalizować najbardziej atrakcyjne urządzenie, np. umywalkę z lustrem. Jak jest to do zrobienia, to warto podzielić wnętrze na strefę kąpielowo-pielęgnacyjną a także sanitarną, np.

Jeżeli szukasz najatrakcyjniejszej obecnie propozycji w sieci, spójrz na serwis (https://www.zinstudio.pl/kontakt/) a bez wątpienia tu ją od razu zobaczysz i z chęcią z niej skorzystasz.

przez zbudowanie ścianki z płyt gipsowo-kartonowych. Należy zachować między sprzętami odstępy, ażeby móc wygodnie z nich korzystać.

Przy umywalce, prysznicowej kabinie i sedesie dobrze zostawić wolną przestrzeń, żeby było miejsce, przykładowo na wytarcie się po wyjściu z wanny lub kabiny prysznicowej. Tak samo należy pamiętać o wszystkich sprzętach, tak więc tak bardzo ważne jest najbardziej odpowiednie rozmieszczenie i to, czy te miejsca są najbardziej pasujące. Najkorzystniej przewidzieć lokalizacje na przybory toaletowe, różne kosmetyki czy ręczniki, bardzo pomocne będą szafki pod umywalkę. Do bardziej znacznych wnętrz najkorzystniej dobrać meble stojące, do bardziej małych zaś szafki wiszące, podblatowe lub specjalnie dostosowane szafki umywalkowe – . Blat jaki jest pod umywalką, a także meble łazienkowe powinny być wykonane z materiałów odpornych na działanie wody oraz pary wodnej.