Jaka posadzka będzie najlepsza do Twego pokoju dziennego?

Wiele polskich rodzin stoi na progu ważnej decyzji – dobór podłogi do salonu. Panele podłogowe, drewniany parkiet, a może płytki ceramiczne?
Znakomicie dobrany surowiec na posadzkę w pokoju dziennym gwarantuje wiele lat zadowolenia.

Zła decyzja z kolei może odbijać się czkawką poprzez wiele lat. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem, jeśli idzie o posadzkę w salonie, ale nie tylko, będą panele podłogowe. Podstawowym czynnikiem decydującym o takowym wyborze jest przede wszystkim cena. Na rynku osiągalne są panele w cenie wręcz 17zł za metr kwadratowy – . Na ogół jest to deska warstwowa. Średniej jakości panele kosztują od 20 do 30 zł, z kolei w największym stopniu ekskluzywne marki takie oscylują w granicach stu zł za metr kwadratowy.

Publikacja, którą teraz czytasz to nieszablonowe źródło (https://i-posciel.pl/posciel-z-kory-140×200-kora) informacji, jednak jeśli szukasz innych tego rodzaju materiałów, to kliknij odnośnik.

Istotne w przypadku podłogowych paneli jest także to, że ich montaż jest dziecinnie bezproblemowy, co na pewno redukuje koszta. Większość ludzi stawiających na panele czyni to dokładnie z tego powodu – by oszczędzić na montażu. W przypadku innych podejść, takich jak chociażby płytki ceramiczne, za wyłożenie ich w pokoju dziennym musimy czasami bardzo słono zapłacić. Panele podłogowe nie generują podobnych sumptów jeżeli postawimy na samodzielny montaż. Jeśli jednakże planujemy skorzystać z usług fachowca, będzie trzeba ponieść większe wydatki – .

jasny salon
Urządzenia

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Deska lita, czyli kosztowna ekskluzywność. Mnóstwo ludzi sądzi, iż dopiero mając w domu parkiet możemy mówić o drewnianej posadzce – to nieprawda.

Panele podłogowe są także w większości wypadków w 100% wykonane z materiałów drzewnych, jednakże różnica dzieląca je od parkietu jest olbrzymia. Tak samo wielka dysproporcja będzie w cenie. Za średniej klasy parkiet dębowy zapłacimy od sześćdziesięciu do dziewięćdziesięciu zł za metr kwadratowy.