Jaką rolę w aranżacji wnętrza pełnią stoliki ze szkła?

Stolik to nadzwyczajnie praktyczny mebel, który ma wiele funkcji i może spełniać rozmaite role w niemal każdego rodzaju pomieszczeniu – począwszy od salonu, przez sypialnię, balkon czy taras, korytarz, pokój gościnny, a kończąc na kuchni. Poszukując najlepszego stolika, warto zwrócić uwagę na modele ze szkła. Możemy wybierać spośród modeli jedynie ze szklanym blatem lub postawić na w całości szklane projekty.

Szklany stolik, stolik ze szkła
Stolik to niezbędny mebel w każdym domu. Najczęściej wybierany jest jako niezwykle istoty element wystroju salonu. To wokół niego często koncentruje się wiele codziennych spraw. Dlaczego stoliki szklane cieszą się dużą popularnością? Stoliki szklane to eleganckie i nowoczesne w swoim stylu meble, rewelacyjne do pomieszczeń zaaranżowanych zgodnie z aktualnymi trendami wnętrzarskimi. Ze szkła może być wykonany wyłącznie blat lub cała jego konstrukcja. Niewielki rozmiar takich stolików pozwala praktyczność przy jednoczesnej oszczędności przestrzeni. Przezroczysta powierzchnia sprawia, że reszta aranżacji wydaje się lżejsza, co jest niezwykle istotne w przypadku małych wnętrz – polecamy.

Szkło to bardzo plastyczny materiał, w którym kryje się ogromny potencjał. Z uwagi na codzienne użytkowanie stolików, szczególną wagę jakość i trwałość komponentów oraz zastosowanie dodatkowych rozwiązań. Stoliki szklane oferowane są w różnych formach, kształtach i wzorach. Modele mogą być wyposażone w dodatkowe, praktyczne półki i szuflady. Wybierając określony projekt możemy sprawić, że wnętrze stanie się bardziej funkcjonalne, przytulne lub wyrafinowane.

Ogromny wybór modeli i różnorodne zastosowanie tego rodzaju mebli oferuje sporo możliwości aranżacyjnych, w różnych przestrzeniach i stylistyce. Szkło stosowane w produkcji stolików wyśmienicie prezentuje się zarówno w aranżacji glamour, skandynawkiej, nowoczesnej oraz tradycyjnej.

Zaciekawił Ci się tego rodzaju artykuł? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tu – ta witryna wypożyczalnia dekoracji ślubnych też bez wątpienia wpadnie Ci w oko!

Wybierając stoliki szklane, warto zadbać o odpowiednią dekorację wnętrza.

Tego typu mebel doskonale współgra z kryształowymi lampami, złotymi lub srebrnymi świecznikami, lustrami i ramkami. Takie dodatki odbiją światła od przezroczystej powierzchni i napełnią wnętrze wyjątkowym blaskiem! Stoliki szklane w gustowny sposób definiują styl wnętrza i podkreślają jego walory.