Jakie istnieją rodzaje ławek treningowych?

Dobrej klasy ławka do ćwiczeń jest istotnym ekwipunkiem domowej czy też specjalistycznej siłowni. W zależności od konkretnego modelu, można trenować na niej dobrane części mięśni czy też prowadzić treningi siłowe.

Jakie istnieją typy ławek treningowych oraz na jaki model warto się zdecydować – na te kwestie postaramy się udzielić odpowiedzi w poniższym artykule.
W sprzedaży można znaleźć wiele modeli ławeczek do trenowania. Najbardziej popularna ławeczka to ławka treningowa płaska. Jest to najmniej kosztowny model ławeczki treningowej oraz nie jest ona regulowana, a podstawa opiera się o posadzkę. Jej powierzchnia jest zawsze równoległa do podłogi.

Wiedz, że nasze odnośniki (https://multiinstal.pl/zbiorniki-buforowe-psm/) kierują tylko do w najwyższym stopniu ważnych witryn, na jakich znajdziesz tylko użyteczne wiadomości.

Ławeczka tego typu jest wykorzystywana do w najwyższym stopniu podstawowych ćwiczeń treningowych. Jest także ławka do treningu skośna – niektóre modele mogą być regulowane (więc można regulować je na płasko lub skos). Ławka do treningu skośna jest wykorzystywana do niezwykle efektywnych ćwiczeń mięśni brzucha. Wiele ławeczek skośnych jest składana – są one bardzo korzystnym rozwiązaniem dla osób, które chcą wyrzeźbić brzuch w domowym zakątku. Jeżeli zabraknie nam miejsca na rozbudowaną, wielofunkcyjną ławkę, składany model skośny mógłby okazać się doskonałym wyjściem.

ławeczka

Autor: Alex Pepperhill
Źródło: http://www.flickr.com
Jest również ławeczka treningowa regulowana i jest ona rozwiązaniem uniwersalnym. Zależnie od modelu, ławeczka regulowana może być ustawiona na płasko, skośnie oraz może mieć uchwyty, linki czy też innego rodzaju akcesoria. Regulowaną ławkę można porozstawiać na wiele sposobów i można by trenować na niej większość ćwiczeń treningowych. Można by wzmocnić klatkę piersiową, bicepsy czy brzuch. Istnieje ponadto ławeczka do treningu pod sztangę – jest to najbardziej uniwersalna i najbardziej rozbudowana ławeczka.

Ułatwia ona wykonywanie treningów na dowolne partie mięśni ciała i można by na niej trenować ze sztangą. Jej mankamentem są gabaryty, gdyż zabiera ona dużo miejsca oraz nie jest to model, który można by bez trudu złożyć czy też przesuwać.