Jakie korzyści daje wykorzystywanie konfiguratora mebli na wymiar?

konfigurator mebli na wymiar
Zazwyczaj produkowanymi na konkretny wymiar meblami są te, jakie mają być elementem wyposażenia jadalni. Jest tak z tego powodu, że w tamtym miejscu powinno być dużo różnych szafek, jakie jednak mogą mieć przeróżne wymiary czy też sposób mocowania.
Oczywiście na podany wymiar mogłyby zostać tworzone także odmiennego typu meble, np. komody czy też kredensy.

fototapeta - kwiaty
Autor: Valdemar Fishmen
Źródło: http://www.flickr.com

konfigurator mebli na wymiar
Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
przestrzeń
Autor: Kuchinox
Źródło: Kuchinox
Aby ułatwić nabywcom proces zamawiania takich mebli, firmy proponują czasami specjalny konfigurator mebli na wymiar. Można by przy jego pomocy szybko i w niezwykle łatwy sposób dobrać rodzaj konkretnego mebla, materiał, z którego zostanie on stworzony (może to być przykładowo drzewo, fornir albo płyta MDF), odcień wykończenia frontów oraz ewentualnie blatów czy rodzaj takich elementów jak rączki. Wymagane jest także podanie rozmiarów wybranych mebli. Skorzystanie z tego konfiguratora to niezwykle wygodne wyjście tak dla klienta, jak i dla producenta. Osoba zainteresowana może składać swoje zlecenie wygodnie w mieszkaniu, gdzie ma możliwość bez pośpiechu dokonać wszystkich niezbędnych obliczeń.
Z drugiej strony producent otrzymuje tego typu zlecenie przez internet, przez co nie ma obowiązku samodzielnie jechać do domu odbiorcy. Oszczędza zatem czas i pieniądze. Dla odbiorcy składanie tego zlecenia to kwestia tylko paru chwil. Wytwórcy natomiast wyprodukowanie wszystkich mebli zajmie jedynie parę dni.

Tego typu konfigurator mebli na wymiar usprawnia zatem cały proces, a czas wykonania jest ważny dla wszystkich stron umowy. Jednak jest to kwestia oczywista dla wszystkich. Najważniejsze jest to, aby praca była wykonana szybko i porządnie.