Jakim sposobem spać wygodnie

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz, mówi stare porzekadło. Nocny odpoczynek przyczynia się do dobrego nastroju, poprawia wydajność w ciągu dnia i niewątpliwie wpływa na odczuwaną jakość życia. Stąd dobry, spokojny sen ma olbrzymie znaczenie. Powstaje zapytanie: w jaki sposób zadbać o komfort w czasie snu?

Łóżko z pościelą

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com
W łóżku spędzamy jedną trzecią naszego życia, czyli w przybliżeniu dwadzieścia lat. Warto więc zadbać, by miejsce, w jakim zaczynamy i kończymy dzień, sprzyjało wypoczynkowi i regeneracji sił. Cisza, rześkie powietrze, należyta temperatura, wygodny materac a także pościel, te elementy sprzyjają relaksowi.

Aby sen był bardziej efektywny, warto postawić na coraz to popularniejszą pościel wełnianą.

Zainteresował Cię nasz artykuł? Będzie nam przyjemnie, jeśli zdecydujesz się na przejrzenie kolejnych. Po prostu naciśnij odnośnik (https://krakenchairs.com/3-fotele-gamingowe) i przeloguj się do następnej strony.

Mnóstwo obserwacji jak też doświadczeń pokazuje, iż pościel wełniana posiada cechy, mogące pozytywnie wpływać na sen, ale również na zdrowie człowieka. Jedną z najważniejszych cech wełny, a co za tym idzie wyrobów z niej stworzonych, jest jej higroskopijność. Wełna posiada dużą zdolność wchłaniania oraz trzymania wody przyswajanej z otoczenia. Wbrew pozorom pościel wełniana sprawdzi się nie wyłącznie w zimie. Dzięki naturalnym własnością wełnianych włókien, pościel „dostosowuje się” do warunków atmosferycznych. Reagując na zmiany temperatury wełna kurczy się, gdy jest chłód i rozpręża, gdy robi się cieplej. Owa naturalna termoregulacja powoduje, że pościel wełniana ogrzeje nas zimą, a latem sprawi, iż nie zbudzimy się zlani potem. Więcej na .

Pościel z satyny bawełnianej

Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl
Mało tego pościel wełniana nadaje się dla alergików (poza nieznaczną liczbą osób uczulonych na wełnę). Nie więzi wilgotności, a jej antyalergiczne działanie możliwym jest dzięki lanolinie, która pokrywa każdy włos, ochraniając go przed pobrudzeniem a także rozwojem bakterii a także roztoczy.

Najbardziej popularna wełna pochodzi od owiec merynosowych. Hoduje się je w Australii i w Nowej Zelandii. Runo tychże owiec jest sprężyste, delikatne oraz cieniutkie. Owcza wełna wpływa pozytywnie na organizm człowieka, eliminuje szkodliwe dla organizmu jony dodatnie, zastępując je jonami ujemnymi. Spanie w takiej pościeli pomaga przykładowo na reumatyzm. Jednak z wełny szyje się nie wyłącznie kołdry i poduszki, lecz również śpiwory dla dzieci, papcie bądź poduszki na krzesła ogrodowe – .