Każdy dom skrywa w sobie niezwykły urok, należy ją odnaleźć. Urządźmy swoje mieszkanie tak, jak podpowiada nam to nasza intuicja. Na pewno nie będziemy tego żałować

Podobnie jak każdy człowiek, każdy dom jest wyjątkowy. Nie zaprzeczajmy, gdyż tak właściwie jest. Jeśli zaniedbamy dom albo osobę, na której nam zależy tak dom, jak i relacja nasza z daną osobą może się pogorszyć. Szczęśliwie możemy to kontrolować, możemy sprawować nad tym naszą kontrolę i nie pozwalać, żeby stały się tak dramatyczne rzeczy. Wiadomo jednak, że znacznie łatwiej sprawować kontrolę nad rzeczą, przedmiotem, czymś martwym, choć dla nas żyjącym, jakby w innym wymiarze.

fototapeta

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

No bo przecież nasze mieszkanie, chociaż nie jest stworzeniem żywym, żyje po swojemu, gdt tylko je troszkę zaniedbamy.. Może jest tak lepiej, ponieważ ciężko by nam to było ogarnąć używając naszego racjonalnego, chłodnego umysłu. Po prostu, potraktujmy mieszkanie, jakby było z plasteliny, nie miejmy sentymentów, musimy urządzić je według naszej koncepcji. Nie bójmy się więc eksperymentów, nie chowajmy także głowy przed minimalizmem (niektórzy się tego boją, jakby mieszkanie miało zostać puste).

Jeżeli fascynuje Cię prezentowany artykuł oraz masz ochotę dowiedzieć się więcej na taki wątek, to z pewnością pomocny link (http://plytki-lazienki.pl/) będzie tutaj bardzo przydatny.

Bądźmy jednocześnie maksymalni, z rozmachem, jak i oszczędnym w formie, jakbyśmy nie mieli zbyt wiele pieniędzy na wystrój naszego mieszkania.

Najważniejszą rzeczą jest jednak znalezienie złotego środka. Właściwie, w dzisiejszych czasach istnieje mnóstwo możliwości, jak pięknie urządzić mieszkanie, i to w sytuacji nadmiaru i niedoboru pieniędzy. Możliwości jest wiele, więc nie mamy w zasadzie wielkiego zmartwienia, chcąc zrobić coś oryginalnego, na swój sposób. Świetnie sprawdzają się na przykład fototapety z różnymi wzorami lub motywami (na przykład fototapety kwiaty). Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest zrobienie czegoś zupełnie po swojemu, to znaczy zamiast patrzeć się na wzory różnych wystrojów wnętrz powinniśmy odnaleźć swój styl. Piękne fototapety można znaleźć na tej stronie: demural.pl/fototapety/kwiaty.

kwiaty

Autor: jacinta lluch valero
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrym na to sposobem są, są odwiedziny na różnych targach staroci, gdzie można trafić na wiele niezwykłych przedmiotów. Można zakupić tam rzeczy w bardzo atrakcyjnych cenach, spotkamy tam pochodzące z różnych okresów meble, oczywiście w różnym stanie, więc wszystko trzeba dokładnie pooglądać. Najważniejsze jednak, iż istnieje naprawdę sporo możliwości, żeby urządzić po swojemu swoje mieszkania, bez zatrudniania dekoratorów wnętrz, czy bez wielkich pieniędzy.