Kilka przydatnych wskazówek w temacie tego, w jaki sposób powinno się wykańczać swój salon.

Wiele osób być może się zastanawia, w jakim stylu wykończyć swój dom. A że najróżniejszych możliwości naprawdę będzie sporo, to i niekiedy problem może być trudny do wyjaśnienia. Przede wszystkim należy zgrać ze sobą kolorystycznie podłogi, ściany i meble. W tym przypadku jest parę polecanych pomysłów, jakie doskonale będą się sprawdzać, ale oczywiście nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby coś swojego wymyślić. Generalnie jasne barwy w środku sprawiają, że może się ono optycznie wydawać większe, za to ciemniejsze będą dawać więcej stylu i elegancji. Wielu właścicieli będzie się decydowało na kontrasty, i część rzeczy będzie w jasnych kolorach, a część w bardziej ciemnych. Druga grupa raczej będzie woleć całość w jednolitym kolorze, lecz w tym przypadku należy uważać, aby całe pomieszczenie nie wydawało się zbyt nudne. Należy jedynie pamiętać przy tym o jednej bardzo ważnej rzeczy. Kolory podłóg, ścian, mebli oraz dywanów powinny pasować do siebie, wówczas całość będzie naprawdę wyglądała oryginalnie i ciekawie.

przekrój - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia salonu będą meble. Przeważnie w salonach można będzie znaleźć komplet wypoczynkowy oraz szafki w różnych kombinacjach, lecz poza tym różnego rodzaju dodatki, na przykład lampy stojące, nieduży stolik z krzesłami do siedzenia. W skład zestawu wypoczynkowego wchodzi z kolei wygodna sofa (zobacz też: sofy producent) lub kanapa, kilka foteli i jakieś pufy, na jakich można wygodnie usiąść. Podczas zakupu tego typu pamiętać należy o tym, żeby całość była w jednolitej stylistyce. Jeżeli ktoś będzie się na przykład decydował na drewniane, stylowe meble duńskie, to reszta także powinna być utrzymana w takim samym, wówczas całość będzie odpowiednio się prezentowała Więcej Duńskich mebli znajdziesz tutaj. Niestety wiele osób podczas projektowania wnętrza własnego domu zaczyna mieszać stylami.

Jeśli ktoś zrobi to odpowiednio, to niekiedy efekty mogą być rzeczywiście ciekawe. Jednak w zdecydowanej większości przypadków tego typu mieszanie stylistyką i przykładowo nowoczesne stoły połączone z krzesłami tapicerowanymi z drewna będą wyglądać śmiesznie. Dużo więcej przeczytasz pod tym adresem