Kilka wskazówek na temat trafnego wyboru oświetlenia do kuchni i pokoju dziennego.

Jak prawidłowo dobrać oświetlenie do kuchni i salonu, by uzyskać stylowe i praktyczne wnętrze? Przy wyborze rodzaju oświetlenia należy brać pod uwagę istotną kwestię – czy mamy do czynienia ze strefą otwartą dzienną, czy z kuchnią zamkniętą i wyodrębnioną od pokoju dziennego?

W tym ostatnim przypadku mamy zasadniczo dowolność przy wyborze lampy do kuchni – może ona być zupełnie inna niż żyrandol do salonu (warto sprawdzić: Lampy&Lampki).

żyrandol

Autor: Bart Everson
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jednakowoż w lokalu jest otwarta część dzienna lampy wiszące do salonu muszą pasować do tych w kuchni – przy czym nie muszą być identyczne czy z tej samej kolekcji – ważne, żeby miały pewne wspólne cechy estetyczne. Po prostu na przestrzeń otwartą musimy patrzeć jak na całość, pamiętając rzecz jasna o poszczególnych funkcjach danych części. Super pomysłem jest zdecydowanie się na dwie, a nawet trzy lampy wiszące do salonu w części jadalnej – powieszenie ich nad stołem sprawi, że będzie on właściwie doświetlony, co jest istotne przy jedzeniu posiłków, a jednocześnie będzie prezentować się gustownie i nowocześnie.

Czy czytany artykuł jest dla Ciebie pasjonujący? Jeżeli tak, to kliknij też na pomocne wskazówki (https://sklep.kunszt.pl/metalowe-nogi-do-stolu-stolika-lawy-c-2_32.html), które posiadają intrygujące informacje – one pochłoną Cię totalnie.

Nasza propozycja: Lampy&Lampki. Nie muszą to być koniecznie identyczne lampy – atrakcyjniej mogą się prezentować różne wzory z tej samej serii. Ostatnio ciekawym trendem jest umieszczanie takich lamp na różnych poziomach. W kącie wypoczynkowym możemy zamontować taki żyrandol do salonu, który będzie rzucał oświetlenie bardziej nastrojowe, przytulne, odpowiednie do oglądania telewizji czy słuchania muzyki. Jeżeli nie daje on zbyt dużo światła zawsze można uzupełnić

żyrandol

Autor: Ronald Sarayudej
Źródło: http://www.flickr.com

go osobną lampką do czytania ustawioną tuż obok zestawu wypoczynkowego.

Rzecz jasna w kuchni nie musimy montować takich samych lamp, wystarczy, że będą one w pewien sposób współgrały z tymi w pokoju dziennym. Niezależnie od tego na jaki styl się zdecydujemy, pamiętajmy, jaką głównie rolę mają pełnić lampy do kuchni: odpowiednio oświetlać blat roboczy, zlewozmywak, kuchenkę, miejsce do jedzenia. Pomocna strona: lampy do kuchni. Odpowiednie światło jest ważne dla komfortu i bezpieczeństwa wykonywania posiłków. Jest to również lokum, w jakim stale robi się bałagan, ważne, żeby w czasie mycia w sztucznym świetle bez wysiłku zobaczyć powierzchnię mebli i podłogi. Warto zatem spojrzeć całościowo na nasz wystrój i potrzeby i z przygotowanym projektem pójść na zakupy.