Komfort w swoim mieszkaniu podwyższany jest przez niejeden czynnik – drzwi oraz okna mogą być jednym z nich!

Gwarancja, iż w swoim domu jesteśmy bezpieczni jest ważna do tego, by dobrze czuć się w każdym pomieszczeniu. Jednak oprócz bezpieczeństwa nad wyraz ważne jest, by samemu zapewnić sobie uczucie wygody na co dzień. Czasem wydawać by się mogło, iż to, co związane z poczuciem wygody nade wszystko związane jest z meblami – sofą i łóżkiem, jednakże nawet te elementy, jakie z pozoru są stałe oraz niezmienne, też oddziałują na wygodę.

ościeżnica

Autor: INVADO
Źródło: INVADO
Rozkład drzwi i okien to jeden z przykładów, jaki wskazuje, iż przecież w zależności od ich rozmiaru oraz ułożenia decydują one o takich kwestiach, jak np. wnoszenie przez drzwi nowego biurka do pokoju dziecka oraz ustawienie go w miejscu przy oknie, w jakim jest dużo światła. Drzwi wewnętrzne powinny być stabilne, ponieważ każdy, kto posiada małe dziecko, orientuje się, że jest one narażone na niejeden uraz – więcej.

Mało kto zdaje też sobie sprawę z tego, że to właśnie z drzwi korzystamy niezliczoną ilość razy tygodniowo, a może i na dzień. Kto policzył jak dużo razy ościeżnica służyła nam do zmiany lokalizacji z jednego pokoju na drugi? Chyba nikt nie patrzy na to, a jednakże fakt ten jest istotny. Wybór drzwi jak najbardziej należy przemyśleć. Podobnie rzecz ma się z oknami. Ich rozmiar w bezpośredni sposób wpływa na dostępność naturalnego światła. O wiele lepiej korzystać z ostatnich promyków słońca niż zapalać lampkę w pokoju. Trwonienie energii przecież nie jest wskazane.

Miejmy na względzie detale w naszym życiu, bowiem to one kreują rzeczywistość. Nie jest warto naturalnie skupiać się na kwestiach podrzędnych, jednak przy doborze drzwi czy okien dobrze przemyślmy swój wybór. Duże okna pcv stanmal to więcej światła, ale też więcej sprzątania. Mniejsze okna z kolei to ciemność w pokojach i nienaturalny efekt wizualny.

Przeszklone na 2 pietra przestrzenie to raczej rzeczywistość biura, choć kto powiedział, że nie możemy zakosztować jej architektonicznego charakteru w swoim domu? Czasem dobrze jest odważyć się na coś szalonego i być pewnym, iż nasze miejsce życia nie będzie nudne. Większe okna, a może brak drzwi pomiędzy pokojami? Stylizowane na średniowieczne wykończenia klamek czy może klasyczna harmonia? Wybór jest zależna od nas.