Kominki bez instalacji kominowej

biokominek

Autor: MULTI
Źródło: MULTI

Wciąż coraz bardziej udzielające się zainteresowanie ekologią oraz dbaniem o przyrodę, skutkuje poszukiwaniem niekonwencjonalnych i alternatywnych rozwiązań technicznych przyjaznych środowisku. Jednym z nich są biokominki, które już teraz cieszą się uznaniem w Polsce.

Biokominki posiadają nie tylko nowoczesny wzór i zmieniają klimat w domach, ale i paląc w nim płynnym bądź żeliwnym paliwem na bazie alkoholu, nie produkuje się ani sadza ani przede wszystkim szkodliwy dym.

Każda nasza witryna (http://www.esoil.pl/p,42,nevastane-xsh) zawiera tylko interesujące informacje, które zostaną Ci w głowie na długo, zatem bez wahania kliknij również tu.

Wykorzystywane biopaliwa sprawia, iż głównym efektem spalania są para wodna i dwutlenek węgla o bardzo niskim – .

Ponadto najbardziej postępowym jest to, iż biokominek nie musi posiadać instalacji kominowej, co zapewnia możliwość przestawiania biokominka. Produkowana energia podczas spalania nie jest emitowana na zewnątrz przez komin, co świadczy o ekonomizacji biokominików. Do zalet przyjaznych środowisku kominków należy również zaliczyć znaczną redukcję wysuszania powietrza oraz niewydzielanie nieprzyjemnych aromatów, tak jak w przypadku zwykłych i tradycyjnych kominków. Biokominki jawią się nie tylko jako innowacyjne i ekologiczne, ale i praktyczne. Różnorodność biokominików na rynku umożliwia klientom dobranie naprawdę designerskiego komponentu wyposażenia lokalu mieszkalnego.

ciepło bijące od kominka

Autor: Rupert Kim
Źródło: http://www.flickr.com

Ze względu na eksploatowany materiał, wyróżnia się biokominki żelowe ( wykorzystuje się gotowe żele w formie wkładu lub płynu) oraz biokominki płynne ( korzysta się z płynnego paliwa na bazie alkoholu z kanistra bądź innego przystosowanego pojemnika). Jeśli zaś chodzi o metodę użytkową wyodrębnia się biokominki naścienne (do powieszania na którejkolwiek ścianie w domu), wolnostojące (do postawienia przez wybranym przez siebie miejscu. W szczególności tego typu rozwiązanie powinno stosować się w ciepłych zabudowach, więcej informacji .

Kominek zasilany biopaliwem zazwyczaj skonstruowany jest ze stali, szkła, elementów betonowych czy z kamieniami.

urok kominka w domu

Autor: netzroot
Źródło: http://www.flickr.com

Powierzchnia biokominka malowana jest lakierami i farbami, które oczywiście muszę wyróżniać się wytrzymałością na wysoką temperaturę. Urzekające są również najbardziej innowacyjne biokominki z pilotem, który umożliwia sterowanie wlewaną porcją paliwa, zapalaniem i wyłączaniem. Przy wyborze biokominka należy skłaniać się nie tylko jego zdatnością i skutecznością, ale zaleca się rozważyć również formę i jakość jego wykonania oraz jak nalewa się biopaliwo, jak i również jego wkład .odwiedź ten link firma budowlana Wrocław firma budowlana WrocławDobrze jest również rozważyć, jaki rodzaj biokominka będzie najlepiej się prezentował i pasował do wyposażenia naszego domu.