Która lampa do dziennego pokoju??

Salon jest miejscem, w którym spędzamy najwięcej czasu, a również przyjmujemy gości. Stąd też częstokroć mówi się o nim jako o reprezentacyjnym pomieszczeniu w domu, jakie musi być bezbłędnie zaaranżowane – również światłem.
Salon jest miejscem gdzie doskonale możesz okazać własny indywidualny gust – jest głównym punktem aranżacyjnym, najbardziej odwiedzanym wnętrzem jak też wieczornym punktem spotkań całej rodziny, w związku z tym powinien być wyjątkowo nastrojowy.

Błogi klimat jest ściśle połączony z ciepło-białą barwą światła, toteż perfekcyjne oświetlenie do salonu to oświetlenie energooszczędne, lub tanie lampy podłogowe. Oczywiście przyjemny nastrój wymaga także innych czynników takich jak: wygodna sofa, telewizor, fotel do czytania – wszystkie owe elementy uzależnione są jednakże od indywidualności właściciela mieszkania. Oświetlenie pokoju dziennego jest z całą pewnością udoskonaleniem całkowitej aranżacji pomieszczenia oraz dopasowuje pomieszczenie do wymogów lokatorów.
stylowe wnętrze

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
Wielokrotnie zastanawiamy się jaka lampa do salonu będzie odpowiednia. Zdawało by się, że zamontowanie w salonie głównego oświetlenia typu lampa wisząca, sufitowa lampa, bądź żyrandol z właściwym źródłem światła rozwiąże sprawę. A jednak idea oświetleniowa może być dopełniona o strefowe oświetlenie dziennego pokoju, które nie tylko określi poszczególne regiony użytkowania, dostarczy ponadplanowego oświetlenia, ale też ubogaci aranżację pomieszczenia.

Idealnym rozwiązaniem jest umieszczenie lampy stojącej zaraz obok sofy, bądź fotela – takie rozwiązanie przyzwoli na chwilę odpoczynku z dobrą książką bez nadmiernego wytężania oczu. Świetna także będzie tak zwana lampa ufo.