Jakie żarówki są najlepsze? Na jakie rzeczy zwracać uwagę podczas wyboru oświetlenie do domu?

Nie ma życia bez oświetlenia, natomiast sztuką jest wybranie takiego typu oświetlenia, jakie będzie spełniało przeróżne, najważniejsze wymogi – jak funkcjonalność, estetyka i energooszczędność. Dzisiaj jest tak spory wybór różnych żarówek oraz gwintów będących na rynku, że możemy zagubić się w tym wszystkim. Jakiego typu w związku z tym żarówkę wybrać?

żarówka

Źródło: pixabay.com
Wiele ludzi myśli nad żarówkami energooszczędnymi, na przykład żarówka led g9, bojąc się przy tym, że nie będzie pełniła ona swej roli. Nie zapominać natomiast należy o faktach, a te mówią, iż tego typu żarówka jest w stanie świecić aż do 100 razy dłużej aniżeli tradycyjna przy jednoczesnym mniejszym poborze energii – aż 5 razy mniej energii. W perspektywie lat tego typu inwestycja może dać nam oszczędność liczoną w tysiącach złotych. Musimy również pamiętać, że żarówki energooszczędne są nawet w 90% odzyskiwalne, dzięki czemu możemy dbać o środowisko ograniczając emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Zwykłe żarówki określane są również jako lampy żarowe. Żarówki z drutem wolframowym, przez który płynie prąd elektryczny tworzący strumień światła. Włókno może osiągnąć temperaturę nawet 2500-3000 K, lecz to właśnie przez to bardzo często tego typu żarówki krótko pracują. Takie tradycyjne żarówki są sukcesywnie wycofywane,

profile led

Autor: LANE Boys RC
Źródło: http://www.flickr.com

bo pobierają bardzo dużo energii, mogą pracować jedynie przez około tysiąc godzin. Kolejny typ – kompaktowe lampy fluorescencyjne, jakie mają często kształt litery “U” albo spirali. Dają z pewnością większą ilość światła niż żarówki normalne przy identycznym poborze prądu. Jednakże czas ich rozgrzewania się jest o wiele dłuższy.

Czy czujesz chęć przeglądnąć na kolejnej witrynie nasz najnowszy wpis? Myślimy, że tak. Więc zapraszamy do kliknięcia.

Mogą zużywać od 65 do 80% energii mniej niż tradycyjna żarówka. Żywotność takiej świetlówki może wynosić do 15 tysięcy godzin, jednak należy wystrzegać się częstego włączania oraz wyłączania. Najlepsze jednak są, jak wcześniej wspomnieliśmy, lampy led. Są one oparte na diodach elektroluminescencyjnych.

Czy przeczytane tu informacje okazały się atrakcyjne? Jeżeli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (http://www.wykladziny.wroclaw.pl/wykladziny-przemyslowe-wroclaw/), która też niewątpliwie okaże się nęcąca.

Mają o wiele większą żywotność od klasycznych żarówek, większą sprawność, oraz na pewno mniejsze nagrzewanie, są w związku z tym bardzo energooszczędne. Lampy tego typu są znacznie wydajniejsze aniżeli świetlówki kompaktowe, ich czas pracy jest dłuższy, nie posiadają rtęci i zużywają do 80% mniejszą ilość energii. Mało tego, ich wygląd potrafi zachwycić, ładne profile led pasują do wielu pomieszczeń.