Lampy w mieszkaniu

Każdy z nas ma świadomość, jak ważną rolę w aranżacji mieszkania i ogrodu odgrywa światło. Nawet idealnie urządzone wnętrze można oszpecić montując nieodpowiednio dobrane lampy ze zbyt mocnymi lub zbyt słabymi żarówkami. Zwracajmy na to uwagę, w czasie urządzania domu, a jeżeli nie znamy się na oświetleniu i nawet intuicja nie podpowiada nam co zda egzamin a co nie – zwróćmy się do specjalisty. Wielu architektów wnętrz aranżuje także oświetlenie, więc możemy skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia.

Po pierwsze kuchnia

Galeriaoswietlenia.pl - oświetlenie nowoczesne

Źródło: Galeriaoswietlenia.pl

Światło ma w kuchni znaczenie kluczowe. Ma być jasno, przecież gotowanie w ciemnościach jest prawie niemożliwe. Zwykle o wiele lepszym rozwiązaniem, niż jedna lampa wisząca z sufitu, są małe lampki zamontowane pod szafkami, a świecące na blaty na których przygotowujemy jedzenie. Przez takie rozwiązanie nie zasłaniamy sobie światła, a przy tym nie odnosimy wrażenia za dużej ilości światła, nawet jeżeli mamy białe, błyszczące szafki. Gdy mamy w kuchni również stół, warto zamontować nad nim lampę dającą miłe światło i nie oślepiającą nikogo przy stole. Robi się wówczas dookoła stołu krąg, który wręcz zachęca do spędzenia czasu właśnie przy stole.

Bardzo ważne światło w łazience

Kto z nas nie nie był nigdy w łazience oświetlonej wręcz koszmarnie – dla przykładu w hotelu, czy restauracji. Zimne, sztuczne światło, które sprawia, że każdy człowiek wygląda jak po tygodniu bez snu – z sinymi workami pod oczami i ziemistą skórą. Dlatego też powinniśmy dokładnie sprawdzić jakiego rodzaju oświetlenie montujemy w łazience (>>przykłady takiego oświetlenia<<). Unikniemy tego koszmaru we własnym domu. Intrygujący tekst? Jeżeli tak sądzisz, kliknij tutaj. Tam czeka na Ciebie więcej bonusów (http://pro-trans.wroclaw.pl/grzejniki) – one też Cię żywo zainteresują!

Jeśli w łazience nie mamy okna, niezwykle ważne jest żeby światło było możliwie jak najbardziej zbliżone do naturalnego. Szczególnie dla kobiet, które robią makijaż przy takim świetle Jest to ogromnie ważne. Żadna kobieta nie chce wyjść z domu do pracy pomalowana jak na bal przebierańców.

Oświetl ogród
Nie zapominajmy również o ogrodzie. Tu także mamy bardzo wiele rozwiązań. Możemy oznaczyć podjazd, montując choćby lampy najazdowe (>>przykład takiego oświetlenia<<). Można rozwiesić na drzewach lampiony, możemy postawić małe latarenki, albo zamontować podświetlenie drzew od doły. Ogranicza nas tylko własny gust. Pamiętajmy jednak by nie przedobrzyć. Lepiej, żeby światła było mniej, niż, gdyby nasze podwórko miało wyglądać jak pas startowy na lotnisku.