Loft – jakim sposobem go właściwie wyposażyć?

Lofty są obecnie coraz bardziej powszechne. Wielu ludzi docenia przestrzeń, jaką dają, ponieważ loft to zwykle budynek pofabryczny, w jakim mieści się aktualnie biuro bądź mieszkanie. Najważniejsze to właściwie wyposażyć takie miejsce, aby idealnie się w nim czuć. Jak to zrobić?

mieszkanie w lofcie

Autor: Sam Sherratt
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli zamierzamy zakupić meble (zobacz asortyment), loft narzuca ostrą stylistykę, do jakiej powinniśmy się dopasować.

Na pewno zafascynują Cię przedstawiane dane, zatem przestudiuj drobiazgowo pomocny tekst (https://wphw.pl/bielizniarki), który zawiera mnóstwo wartych zapamiętania informacji, to zbliżona tematyka jak w tym artykule.

Chodzi tutaj przede wszystkim o meble wykonane ze szkła albo ze stali, jakie prezentują się niekonwencjonalnie. Jeśli nie przepadamy za niniejszymi materiałami, sprawdzą się także naturalne surowce, m.in. drewno. Meble nie mogą zajmować dużo przestrzeni, jaka w takim mieszkaniu jest najważniejsza. Musi być przestronnie, a rezultat ten wzmocni właściwe oświetlenie. Lampy mają dawać wyraziste światło, natomiast ściany nie być zbyt ciemne. Dobrze jest postawić na naturalne kolory, z kolei doskonała podłoga to parkiet z desek. Z pewnością rewelacyjnie się spisze, jak również będzie należycie się prezentować, sprawdź to oglądając gotowe projekty na portalach internetowych.

mieszkanie w przytulnym lofcie

Autor: Paul Lucas
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego ważne jest same wykończenie loftu, gdyż – pomimo iż ma być surowe – to też staranne – porównaj tutaj – antresola w salonie. Kable najkorzystniej jest puścić po ścianach, lecz nie zapominajmy ich zabezpieczyć oraz równo umocować, tak, by nie były poplątane, ponieważ to na pewno nie będzie estetycznie się prezentować. Doskonałym wyjściem jest także zrobienie w lofcie antresoli. Antresola pozwoli pozyskać dodatkową przestrzeń, którą możemy dobrze wykorzystać i również fantastycznie zaaranżować. Tutaj najważniejsze są schody na antresolę, jakie mogą nawet stanowić ciekawy dodatek do wystroju, zwłaszcza, jeżeli zdecydujemy się np. na ich oryginalny kształt. Na antresoli można zrobić sypialnię lub biuro, gdyż z dołu będzie widać jedynie jej fragment, zaś z góry otrzymamy świetny widok.

Czytaj też: meble Wioleks

Jeśli i ty jesteś pasjonatem loftów, teraz już orientujesz się, w jaki sposób je właściwie zorganizować, aby były atrakcyjne i przyjemnie się w nich mieszkało. Loft można stworzyć nawet w zwyczajnym bloku, trzeba jedynie zburzyć kilka ścian i zadbać o odpowiednią stylistykę, a będziemy mieć mieszkanie marzeń. Nie zapominajmy, iż w tego typu obiektach im mniej ozdób, tym lepiej, gdyż najważniejsza jest przestrzeń, której nic nie może zmącić ani przyćmić.