W jaki sposób niedrogo oraz wygodnie wyekwipować malutką łazienkę?

Mała łazienka nie musi być komplikacją przy aranżacji mieszkań. Co warto wiedzieć, zastanawiając się jak wyekwipować niewielką łazienkę? Jakie dobrać wyposażenie łazienki? W jaki sposób w niewielkiej łazience rozmieścić umywalkę, muszlę klozetową i prysznic? Niewielka łazienka wymaga należytego projektu. Przejrzyj nasze porady, w jaki sposób zaplanować jak też urządzić niewielką toaletę.

Jeśli mieszkamy

nowoczesna łazienka

Autor: Carl Mattone
Źródło: http://www.flickr.com

w bloku często ambarasem jest malutka toaleta. W jaki sposób urządzić niedużą łazienkę, by była funkcjonalna oraz ładna? Jeżeli mieszkamy w domu prócz wspólnej rodzinnej toalety, umieszczonej na ogół blisko sypialni, konieczne jest WC w pobliżu wejścia albo w części dziennej. Jednak jeszcze lepiej, jeśli będzie to niewielka łazienka, w której zmieści się również prysznic, półeczka na toaletowe przybory i miejsce na odłożenie ubrań w trakcie kąpieli. Mała łazienka może być dla gości. Mała łazienka jeśli zamieszkujemy w domu na parterze w strefie dziennej nie jedynie zastąpi WC, ale też anuluje kłopot porannych kolejek w dużej rodzinie, natomiast w razie potrzeby będzie toaletą gościnną. Toaleta usytuowana blisko wejścia będzie pożyteczna w ciągu dnia: można tam wziąć prędki prysznic po powrocie z pracy czy po koszeniu trawnika. Jeżeli rodzinna łazienka jest zbyt mała, aby oprócz wanny zmieścić tam prysznic możemy umiejscowić małą łazienkę w strefie nocnej domu – przy gościnnej sypialni bądź przy pokojach dzieci.

Wyposażenie łazienek. W niedużej łazience prysznic

prysznic w łazience

Autor: Magnus Hagdorn
Źródło: http://www.flickr.com

sytuujemy w rogu wnętrza, a jeśli toaleta jest wąska lub ma wnękę – pomiędzy dwiema ścianami. Warto sprawdzić tutaj: sprawdzone wyposażenie łazienek. Prysznic z kratą odpływową w podłodze. Na czas ablucji zasłaniamy to miejsce zasłonką. Mała łazienka i kabina prysznicowa. Jest droższa i wymaga więcej miejsca aniżeli brodzik bez kabiny. Jeśli zamiast kwadratowej wybierzemy modną ostatnio kabinę pięciokątną bądź półokrągłą, zaoszczędzimy troszeczkę miejsca, jednak nie wszystkie takie kabiny są praktyczne. Niewielka toaleta zmusza do kompromisów, ale nie mogą się one odbywać kosztem komfortu. Przed nabyciem małej kabiny powinno się wypróbować, czy po zamknięciu drzwi ma się wystarczającą swobodę ruchu. Umywalka w małej toalecie służy nie tylko do mycia dłoni, lecz również do innych czynności związanych z codzienną toaletą – dla przykładu golenia. Stąd nie może być za mała. Do takiej umywalki kupujemy na przykład baterie Deante.

Interesujący wpis? Jeżeli tak, kliknij tutaj – w najświeższym wpisie (https://belbazaar.pl/meble-tapicerowane/586-sofa-skorzana-belbazaar.html) na pewno znajdziesz coś niebanalnego, więc ten materiał powinien być dla Ciebie wartościowy.

Po więcej przykładów warto zajrzeć tutaj: baterie deante.