Mała toaleta: Jak bez zbytnich kosztów i wygodnie urządzić niewielką łazienkę

Nieduża łazienka nie musi być kłopotem podczas aranżacji mieszkań. Co warto wiedzieć, zastanawiając się w jaki sposób wyekwipować niedużą łazienkę?
Jeżeli mieszkamy w bloku nierzadko problemem jest niewielka łazienka.

zabawki

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
gust

Autor: Rogala
Źródło: Rogala
W jaki sposób urządzić małą łazienkę, ażeby była ładna? Jakie wyselekcjonować wyposażenie toalet? Jeżeli mieszkamy w domu prócz wspólnej rodzinnej umywalni, ulokowanej w większości wypadków niedaleko sypialni, konieczne jest WC w pobliżu wejścia albo w dziennej części. Lecz jeszcze lepiej, jeśli będzie to mała toaleta, w jakiej zmieści się także natrysk, półka na toaletowe przybory i miejsce na odłożenie odzień w trakcie kąpieli. Nieduża łazienka może być na przykład dla gości. Mała łazienka jeżeli mieszkamy w domku na parterze w strefie dziennej nie jedynie zastąpi WC, ale też rozwiąże kłopot porannych kolejek w większej rodzinie, a w przypadku potrzeby będzie toaletą gościnną. Łazienka usytuowana nieopodal wejścia będzie wygodna w ciągu dnia: możemy tam wziąć szybki natrysk po powrocie z pracy bądź po koszeniu trawy.
Jeśli rodzinna łazienka jest za mała, aby oprócz wanny pomieścić tam natrysk możemy umiejscowić małą łazienkę w strefie nocnej domku – przy sypialni gościnnej bądź przy pokojach dzieci.

Jakie Wyposażenie łazienki? W niedużej umywalni prysznic lokujemy w rogu pomieszczenia, a jeśli łazienka jest wąska czy ma wnękę między dwiema ścianami natrysk z kratką odpływową w posadzce. Na czas kąpieli osłaniamy owo miejsce zasłoną.

Ta wskazówka z www zapewni Ci to, że odnajdziesz wiele niezwykle pomocnych materiałów – to trochę inny punkt widzenia na taką problematykę.

Szafki do łazienki trzeba nabyć w należytych rozmiarach.