Meble w pokoju gościnnym: co trzeba posiadać?

Salon jest takim miejscem w domu, w którym spędzamy niezwykle wiele czasu. By przebywanie w nim było przyjemne i komfortowe, od samego początku musimy postawić na naprawdę dobrej jakości meble. Ich wybór jest obecnie wielki, a producenci prześcigają się w nowych propozycjach. Pośród mebli, które w przypadku pokoju dziennego są stosowane najczęściej wymienia si między innymi najróżniejsze sofy oraz kanapy.

Odwiedź: .

sofa rozkładana

Autor: mkreul
Źródło: http://www.flickr.com
Zasługującą na uwagę propozycją okazują się być sofy rozkładane, które można zmienić w wygodne łóżka. Sofy rozkładane przydają się w przypadku osób, które dość często mają u siebie imprezy, a równocześnie nie posiadają pokoju gościnnego. Dostępne teraz w sprzedaży sofy różnią się zarówno wielkością, jak i materiałem. Wielką popularnością cieszą się te zrobione ze skóry. Należy jednak pamiętać, że skóra nie jest zbyt praktycznym rozwiązaniem. Zdecydowanie bardziej praktyczne są sofy wykonane ze zwykłej tkaniny.

Sofy, które obecnie odnaleźć można w sklepach to modele zrobione z materiałów nieprzykuwających uwagi, jak i mocnych oraz przyciągających spojrzenia. W efekcie wybór sofy doskonale dopasowanej do własnego salonu jest naprawdę prosty. Sofy które można rozkładać nie są jedynym meblem, który musi koniecznie się znaleźć w takim właśnie pomieszczeniu. Nie wolno zapomnieć o stoliku kawowym. Dzisiaj coraz większą popularnością cieszą się modele mające szklany blat.

Źródło: .

Trzeba jednak wiedzieć, że szkło łatwo się brudzi. Dostępne obecnie stoliki to modele okrągłe, kwadratowe, a nawet trójkątne. Dzięki temu bez trudu można odnaleźć stolik do pomieszczenia urządzonego w stylu (zobacz meble kolonialne) tradycyjnym, jak i te, które zachwycają nowoczesnością i awangardą. Przydatne okazują się być także fotele. Na przestrzeni ostatnich lat wyraźnie odchodzi się od tych potężnych.

Zaciekawił Cię ten wpis? Jeśli tak, to śmiało sprawdź także to uzupełniające info. Po prostu kliknij tutaj a z pewnością się nie rozczarujesz!

W efekcie wzrasta popularność modeli lekkich i charakteryzujących się mniej masywną konstrukcją. Fotele – identycznie jak sofy – mogą być zrobione ze skóry bądź innego rodzaju materiału. W wielu sklepach można kupić komplety , które składają się z sofy oraz foteli.