Meble z sosny w naszej sypialni – z jakiego powodu warto je posiadać?

Sypialnia to miejsce, w którym pragniemy w pełni zrelaksować się i zregenerować. Nierzadko jest to wnętrze niezwykle przytulne, gdzie spędzamy miłe domowe chwile. W związku z tym tak istotne staje się wyposażenie. Jeżeli chcemy, żeby sypialnia była interesująca i dodatkowo niedroga warto nabyć meble sosnowe. Jakie są ich zalety i co przemawia do ich posiadania?

Po pierwsze należy wspomnieć, iż sosny to dominujące drzewa w naszym kraju, dlatego też meble z nich wyprodukowane są stosunkowo tanie w porównaniu do innych rodzajów mebli z drewna. Na przykład łóżko 180×200 to cena mniej więcej 500 zł, z kolei spora komoda – ok. 400. Choć są mniej trwałe od dębowych czy bukowych, to odpowiednio pielęgnowane będą z pewnością służyły latami. Mimo niższej ceny naprawdę dobrze się prezentują. Zobacz w Magnat (w Magnat). Z jakich powodów warto wyposażyć meblami sosnowymi właśnie sypialnie? Głównie z powodu ich nieelektryzowania się. Meble z sosny nie gromadzą dużych ilości kurzu! To wspaniały wybór dla chorych na alergię. Dzięki temu sen będzie zdrowszy. Dodatkowo są one higroskopijne.

Co to właściwie oznacza? Drewno wchłania nadmiar pary wodnej z otoczenia lub oddaje ją, gdy jest jej zbyt. W związku z tym powietrze za każdym razem jest odpowiednio nawilżone. Poza tym meble sosnowe są odporne na uszkodzenia. Można je nabyć już w kolorze lub surowe i wedle uznania nadać im właściwą barwę. Bardzo dobrze prezentują się także naturalne, muśnięte jedynie lakierem. Meble z sosny są przede wszystkim przyjazne środowisku! Poza tym sprawiają, że sypialnia staje się przytulna, a my bardziej wypoczywamy.

meble w sypialni

Autor: Klose
Źródło: Klose

Żeby długo cieszyć się świetnym wyglądem mebli sosnowych, warto odpowiednio o nie dbać. W jaki sposób? Przede wszystkim musimy dobrze dobrać preparaty to czyszczenia. Wszystko zależy od wykończenia. Jeśli powierzchnie są woskowane idealne będą wszelkiego typu mleczka z wosku i używać szmatek z bawełny. Gdy meble są lakierowane użyjmy płynów, które mają właściwości sprawiające, że powierzchnia się nie elektryzuje. Uchroni to nas przed za dużym gromadzeniem się kurzu. Jeżeli jednakże decydujemy się na niczym nie malowane drewno – konieczny będzie specjalnie dostosowany olej do drewna.

W jaki sposób do rozsmarowywać? Należy wlać trochę oleju na szmatkę i wcierać go wzdłuż słoi. Dzięki takim zabiegom zmniejszą się plamy i zadrapania. Meble sosnowe nie tylko doskonale wyglądają, lecz także są naprawdę niedrogie, a wytrzymałe. Należy jednak pamiętać o prawidłowej pielęgnacji.