Moda na tanie plafony – klasyczne, czy nowoczesne – jakie wybrać?

Potrafi wprowadzić do wnętrza odpowiedni nastrój. Za jego pośrednictwem możesz optycznie zwiększyć lub zmniejszyć wnętrze, nadając mu więcej intymności. Właściwe dobranie i rozmieszczenie oświetlenia może zdziałać cuda. Planując wykończenie mieszkania lub domu, warto zapoznać się z aktualną prasą branżową. Gazety od aranżacji idealnie prezentują najnowsze trendy w wykończeniu i aranżacji wnętrz.

mała lampka

Autor: Carissa Rogers
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, można postawić na styl- skandynawski, wyróżniający się prostotą i naturalnością w kolorach natury, – prowansalski – przeznaczony do tradycjonalistów i nastawiony głównie na pastele, drewno i kamień,- retro – bardzo nasycony barwami oraz zdobiony oryginalnymi sprzętami.Mamy jeszcze do wyboru styl klasyczny, od którego coraz częściej się odchodzi, styl angielski – wprowadzający niezapomniany klimat do niewielkich wnętrz, dalej styl francuski, toksański, lub też vintage. I to nie wszystko.

Łatwo jednak spostrzec, że pośród polskich aranżacji króluje styl skandynawski, a w nim prawie niezauważalne, nowoczesne lampy wiszące czy też tanie plafony, podkreślające minimalizm w dekoracji pomieszczenia. Klasyczne ,dekorowane oświetlenie lustra łazienkowego zastąpiły szerokie kinkiety, rozciągające się na całą długość coraz większego lustra, które doskonale powiększa pomieszczenia jakże małych, współczesnych łazienek . Osoby nie za bardzo przepadające za kinkietami coraz częściej decydują się na oświetlenie z tyłu lustra, oświetlenie LED naokoło lustra, w tym tzw. oczka LED, paski i profile wodoodporne.

Czy stworzone na danej stronie (http://sklep.kunszt.pl/stoliki-i-lawy-c-2.html) teksty spodobały Ci się? Czujesz chęć na kolejne? W takim razie chcemy Ci powiedzieć, że już oczekują na Ciebie nowe wpisy.

Jako oświetlenie lustra łazienkowego można także wybrać punktowe oprawy sufitowe, instalowanie zwykle na suficie podwieszanym i rozłożone w paru miejscach, wzdłuż lustra. Z kolei przy niskim zakresie budżetowym, szczególnie, jeśli planujemy wykończenie domu na wynajem, możemy ograniczyć się do głównego światła stawiając na tanie plafony. Wybór ich jest znaczny, a na podstawowe wymagania wystarczający do codziennego użytkowania mieszkania (tanie plafony).

Kierując się z łazienki do salonu możemy łatwo dowiedzieć się, że jego oświetlenie nie kończy się wyłącznie na głównym, górnym świetle. Uwzględniając fakt, że salony coraz częściej połączone są z kuchnią, co od salonu oddzielać może wyspa kuchenna, to właśnie tam montowane są coraz częściej nowoczesne lampy wiszące, często przybierające postać metalowych, lub też wykonanych z tworzywa sztucznego – kuli, bądź też np. szklanych kielichów. W przypadku towaru, takiego jak: nowoczesne lampy wiszące, wybór jest nieograniczony, przez co też każdy może wybrać coś dla siebie, w dostosowaniu do swojego gustu i wybranego stylu aranżacji mieszkania.