Modne, czy stylowo, czyli o kryształach w łazienkach słów kilka

Eleganckie oświetlenie łazienki nie tylko zwiększa atrakcyjność i estetyczną wizualność tego pomieszczenia. Dla poszukujących ideału własnej łazienki wedle własnego gustu stworzono setki poradników, które w niemałym stopniu wesprą nasze działania i doprowadzą nas do wybrania najlepszej lampy łazienkowej. Eksperci od wykańczania lokali doradzą nam, jakie rodzaje lamp dobrać do naszego pomieszczenia.

łazienka

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com
Można powiedzieć, że ile projektów łazienek i sposobów na jej zrobienie tyle odniesień do oświetlenia. Zwłaszcza w kwestii rodzaju i miejsca montażu. W większości łazienek przeważają lampy sufitowe, swoiste wypukłe „talerze” z osłonką plastikową lub szklaną, świecące słabiej niż lampy w salonie czy kuchni, ewentualnie lampy boczne.

Słabsza moc światła charakteryzuje łazienki z kilku względów: nie intensyfikuje oczu przed wieczorną kąpielą, także przy korzystaniu z pomieszczenia po wybudzeniu się lub w samym środku nocy. Żyrandole łazienkowe, jakkolwiek jako klasa oświetlenia przeznaczane są na oficjalne salony sama ich nazwa wskazuje, że nie ograniczają się do łazienek. Inspirujące projekty (zobacz projektant wnętrz warszawa) znajdują chętnych klientów, którzy lubią cieszyć zmysły patrząc na sprzęt w w najwyższym standardzie, także gdy chodzi o łazienkowe oświetlenie

Nie mniej stylu mają też lampy kryształowe nowoczesne. W łazienkach dla estetyki, ale i praktycznych rozwiązań stosowane są też dodatkowe oświetlenia. Kolejne smugi światła, także w różnych kolorach sprawiają, że czas spędzany przy kąpieli mija ciekawiej, a wzrok może odpocząć od mocnej lampy salonu i przygotować oczy na sen.Za duże i konstrukcyjnie proste lampy na sufit wydamy już od 200-300 złotych. Takie ceny dominują w ofertach rynkowych. Za lampy LEd-owe lub energooszczędne będziemy musieli dopłacić, przynajmniej stówkę. Dla zwolenników łazienkowych gablot producenci wykonują lampy świecące w kilka punktów, niczym ciąg reflektorów. Za podobne oświetlenie nowoczesne () chętni muszą wyłożyć sumę bliską tysiąca złotych. Jeśli pieniądze nie stoją akurat na przeszkodzie, a preferujemy królewski albo biznesowy wygląd łazienki i chcemy się cieszyć zmysłami warto zainwestować w niecodzienne typy oświetlenia.