Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu właściwej kołdry?

Spędzamy pod nią średnio 6 godzin w czasie snu każdego dnia. Wybór właściwej często tworzy nie lada kłopot. Musimy zadecydować czy wybrać pierze, czy wypełnienie sztuczne.
W zależności od wypełnienia kołdra mogłaby służyć różnym osobom.

Dziś na rynku mamy dostęp do wielu wersji zaczynając od wymiaru, na różnorodnych wkładach termoizolacyjnych kończąc. Należałoby pamiętać, że co poniektóre wypełnienia mogą uczulać. W tym czasie nie będą doskonałe dla alergików. Poza tym każdy z nas preferuje inną temperaturę – niektórzy owijają się kołdrą przez cały rok, a innym wystarczy kocyk albo kołdra letnia. Wybór kołdry jest więc nie najłatwiejszy. Jednak w tym artykule postaramy się przybliżyć atuty każdej z nich.
mydło marsylskie

Autor: jacme31
Źródło: http://www.flickr.com

Kołdry puchowe wykonuje się z puchu gęsiego albo kaczego, chociaż w najwyższym stopniu doceniany jest gęsi, uważany za wytrzymalszy i bardziej sprężysty. Są one lekkie, lecz równocześnie prawidłowo ochraniają przed zimnem. Odprowadzają wilgoć, pozwalając cerze oddychać nie przegrzewając jej. Przez wzgląd na naturalne wypełnienie można jej używać przez cały rok. W zależności od grubości i ilości stosowanego puchu, producenci kołder proponują kołdry puchowe wielosezonowe jak i letnie oraz zimowe. Taki rodzaj kołdry nie nadaje się dla osób posiadających alergię, ponieważ może powodować uczulenie. Kołdrę puchową w typowym rozmiarze zakupimy już w przedziale cenowym 140-200 złotych. Są kołdry najbardziej ekskluzywne, z największej jakości pierza, z pokryciem z jedwabiu oraz grawerunkiem z kryształków Swarowskiego. Te mogą kosztować nawet 4500 złotych.

Ogólnie uważa się, że kołdry wełniane doskonale łagodzą dolegliwości reumatyczne czy zapalenie tkanek mięśniowych.

Jeżeli potrzebne Ci inne miejsce, z którego będziesz czerpać wiadomości, to zalecamy to omówienie (https://multiinstal.pl/strefa-instalatora/). Odnajdziesz tam dużo materiałów na rozpatrywany tutaj temat.

Niestety nie nadadzą się one dla alergików.