Na jakiego typu ogrzewanie zdecydować się, by właściwie rozprowadzać ciepło po domu?

salon z kominkiem
Aktualnie dużą wagę się przykłada do energooszczędności. A duże koszty w jednorodzinnych domkach związane są z ogrzewaniem domu. W tym właśnie celu pojawiły się kominki z płaszczem wodnym. Mogą bowiem transportować wytworzone w nich ciepło do istniejącej instalacji ogrzewania centralnego z grzejnikami. W ten sposób umieszczona w tej instalacji woda ogrzewana jest ciepłem pozyskiwanym ze spalania niedrogiego jak również ekologicznego paliwa. A jest nim zdecydowanie drewno opałowe. Kominek z płaszczem wodnym jest w stanie więc zastąpić tradycyjny kocioł.

tutaj -> http://kominki-mefisto.pl/wkady-kominkowetutaj -> ). Ten wkład musi być wysoki, aby się mogły w nim swobodnie kumulować spaliny zanim komin nabierze odpowiednio dużego ciągu. Dobrze jest również przyjrzeć się na materiał z jakiego wykonany jest wkład. Najkorzystniej, żeby była to stal kotłowa o grubości przynajmniej 4 mm. Wkłady o nieco cieńszych ściankach zwykle mają tendencje do rozszerzania się pod wpływem ciągłego nagrzewania się i stygnięcia.

kominek
Autor: anne arnould
Źródło: http://www.flickr.com

Opłaca się też zadbać, by wkład był wyposażony w dolot dostarczający chłodne powietrze do wkładu z zewnątrz budynku. W ten sposób kominek z płaszczem wodnym nie będzie brał powietrza z wnętrza budynku, zakłócając w ten sposób pracę wentylacji. Bezsprzecznie przed zakupem tego typu kominka opłaci się również zwrócić się z prośbą o wsparcie w sklepie. Sprzedawcy konkretnego działu z pewnością doradzą jaki rozmiar kominka wybrać i na jakiego rodzaju parametry należy zwrócić szczególną uwagę w konkretnej sytuacji.