Nabywamy grobowiec – informacje praktyczne

Każdy z nas na jakimś etapie swego życia będzie musiał stanąć przed przykrym faktem utraty bliskiej osoby. Łączy się to z kupnem grobowca.
Dobór nagrobka jest nieco skomplikowaną kwestią.

Częstokroć także jest związany z silnymi ekscytacjami. To wszak ostatnia rzecz, jaka będzie nam przypominać o naszym zmarłym krewnym przez lata. Wybór kamienia to najtrudniejszy jak też najbardziej stresujący etap przy wyborze pomnika. Rozmaitość kamienia na naszym rynku przyprawiła o zawrót głowy niejednego. Co więcej naoKOŁO własności różnych rodzai kamienia narosło tyle mitów, iż trudno jest komukolwiek podejść do owej sprawy w obiektywny sposób. Jaki kamień będzie najsolidniejszy? To pytanie jakie nierzadko zadajemy kamieniarzowi. Większość osiągalnych na rynku rodzajów granitu ma podobne przymioty. Czasem zdarza się, że poniektóre kamienie (zwłaszcza te najbardziej twarde) mogą pęknąć. Tak się dzieje w wyniku gwałtownej zmiany temperatur. Np. w skwarne dni ciemny grobowiec może osiągnąć temperaturę siedemdziesięciu stopni a w pewnych przypadkach nawet jeszcze większą i gwałtownie spada deszcz. Gdy nasz granit (sprawdź tutaj – kostka strzegom) przetrzymał taką próbę bez uszczerbku to znaczy, że nie ma w nim wewnętrznych naprężeń oraz zachowa doskonały wygląd przez lata. W przypadku gdyby doszło do pęknięcia mamy prawo zareklamować produkt u kamieniarza.
fotoceramika

Autor: Colico
Źródło: Max-Fliz
izolacja

Źródło: pixabay.com
Jak więc nabyć odpowiedni kamień? Najprostszym sposobem jest zdanie się na swój gust a także doświadczenie zawodowców u których zamawiamy usługę.

Wybierajmy zakłady kamieniarskie które słyną z należytej jakości usług bądź takie których pracownicy entuzjastycznie służą fachową pomocą przy wyborze. A co ze zrealizowaniem zdjęcia na grobowiec? Tym trudni się już fotoceramika.